У Черкасах відкрили купальний сезон лише на трьох пляжах

17 червня 2020, 19:03

Фото тематичне

Спеціальна комісія з цивільної безпеки при Черкаському міськвиконкомі затвердила період купального сезону - черкащани зможуть плавати на водоймах до 1-го вересня. Однак дозволили розваги не на всіх пляжах міста.

За словами начальника управління цивільного захисту департаменту ЖКХ Черкаського міськвиконкому Володимира Лободи, на сьогоднішній день у Черкасах визначені три локації, які відповідають усім критеріям цивілізованого відпочинку на воді. 

- Готовність цих зон до відпочивальників підтвердила комісія. До локацій належить пляж “Соснівський-1”, який знаходиться на прибережній території від залізничного насипу до спуску по вул. Героїв Чорнобиля. Також купатися можна на пляжі “Казбетському” - його межі від Білоцерківського до Івано-Франківського узвозу. Третя локація - “Митницький” пляж, який знаходиться на прибережній території по вулиці Героїв Дніпра, - розповідає Володимир Лобода. 

Пляж "Казбетський"

Цьогоріч пляжі до купального сезону підготували заздалегідь попри введені карантинні обмеження. Директор КП “Дирекція парків” Андрій Куча каже, що з 1-го червня усі визначені локації готові до прийому відпочивальників. 

Андрій Куча

- Зокрема працівники нагорнули пісок, відремонтували роздягальні та пляжні приладдя. Для безпеки на воді всі локації облаштували спеціальними постами - вже з 1-го червня рятувальники спостерігають за ситуацією на водоймах, а водолази вже обстежили дно. Тому краще купатися на цих трьох пляжах, аніж там, де обстеження дна не проводились роками, - відзначає директор комунального підприємства. 

Андрій Куча додає, що черкащани можуть на визначених місцях знайти і підведену воду для зручності, і туалети. Поки що вони стаціонарні, однак через деякий час на пляжах з’являться і екологічні біотуалети. 

Пляж "Митницький"

За словами директора КП “Дирекції парків”, черкащани цьогоріч могли б купатися на 5-х ділянках, однак протягом декількох років гальмується рішення про передачу в комунальну власність пляжів на “Сахарці” та в “Дахнівці”. 

- Члени комісії вважають, що в Черкасах із приватними пляжами існують певні проблеми. Наприклад, із забезпеченням піску в межах рекультивації, організацією рятувальних постів, із підведенням води на території. Щосезонне обстеження та очистка дна також відсутні, - розповідає Андрій Куча. 

Території приватних пляжів “Рів’єри” й ТОВ “ВАІС” (територія - від спуску Б.Хмельницького до перехрестя вулиць Героїв Дніпра – Сержанта Смірнова) не готові до відвідувачів. Комісія констатувала, що перед входом на ділянки встановлять спеціальні попереджувальні таблички з забороною купання. У випадку, якщо містяни вирішать відпочивати на цих територіях, то відповідальність за своє життя нестимуть самостійно.

- У членів комісії є претензії до пляжу “Бочка”, який знаходиться у прибережній смузі по вулиці Гагаріна. Хоча керівництво території готове найближчим часом усунути всі недоліки, - каже директор КП “Дирекція парків”.

Підготувала Тетяна Балякіна

Поділитись

Коментарі

Британ :

Очень трогательно! Аж три пляжа на четверть миллионное население города! а что на остальных пляжах, ограничились надписью ” Купатись заборонено” и все? и зачем, вообще, те три пляжа открывать, если скоро вода зацветет, а там и осень?

Вгору