У Черкасах відкрили групи психологічної допомоги для дітей переселенців

17 травня 2023, 15:46

Дві групи психологічної допомоги – для дітей з родин вимушених переселенців, що нині мешкають на Черкащині – відкрив Логістичний Гуманітарний Центр Екстреного Реагування.   Досі у рамках проекту психологічна підтримка надавалася лише дорослим.

Психолог проекту Олена Куліш уже провела перші заняття із дітьми, на яких навчала їх виділяти приємні спогади і акумулювати цей ресурс для зняття емоційної напруги і покращення настою. А також – розібратися зі своїми страхами, навчитися говорити з іншими про свої переживання.  За її словами, у нинішніх умовах вкрай важливо підтримати допомогти дітям справитись із емоційним навантаженням війни, а особливо – тим, хто зіткнувся з травмами вимушеного переселення, втрати дому.

Пані Олена уже понад півроку веде 2 групи психологічної допомоги для дорослих переселенців, організовані Логістичним Гуманітарним Центром Екстреного Реагування. Переважно їх відвідують жінки та дівчата, які спершу працювали із прийняттям травми вимушеного переселення, втрати житла, роботи, життя загалом. Нині ж, за словами психолога, більшість жінок уже працює над можливостями розвитку на новому місці і адаптації у новому житті.

- Розкривати свої глибинні переживання учасницям груп допомагає арттерапція, - констатує Олена Куліш. - Людина малює – і створює картину, яка мимоволі розкриває її психологічний стан і проблеми, які вона переживає.  До кожного типу малюнків є тестова інтерпретація, яка пояснює значення їх деталей. Наприклад,  кактус із довгими голками, які прикрашені квіточками означає прагнення людини прикрити від світу свої «колючі» нюанси спілкування із оточуючими. І ми розуміємо, із якою причиною слід працювати. 

За словами пані Олени, запис до дитячих груп триває – і записатися до них можливо за телефоном 0936176534 

Наразі працюють психологи Центру в Черкасах (0936176534) та Полтаві (0500857879).

З питань надання гуманітарної допомоги та інших напрямків діяльності Центру звернутися можна за телефонами (з 9-00 до 18-00) 0638518070, 0976759858.

За інформацією Черкаського пресклубу

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору