Через стрімке зростання рівня захворюваності на ковід у Черкасах відкрили додаткове відділення стаціонару. Його пацієнти - лише діти. За цієї хвилі пандемії вони хворіють найчастіше. Тому медики закликають батьків звертати увагу на стан здоров'я дітей і за перших симптомів звертатися до лікаря, інформують Подробиці.
Ані хвилини спокою - вже майже місяць так працює черкаська швидка. На станцію бригади заїжджають лише для того, щоб поповнити запаси медикаментів та змінити костюми. Екіпаж Миколи Гур'єва опікується переважно дітьми, і він теж не сидить без роботи - тому інвентар далеко не ховає.
- Пульсоксиметр, тонометр. Все інше ми носимо тільки на екстренні виклики.
Медики констатують: найприкріше в черговій хвилі ковіду - те, що частіше інфікуються саме діти. Майже третина викликів якраз до них.
- Ми робили аналіз за останній тиждень, у нас загальна кількість викликів на Ковід та на підозру, з них 28 відсотків складали виклики до дітей, - директор Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги Ігор Фесун.
Дитячий крик уже майже місяць чути в новоствореному інфекційному шпиталі Черкаської обласної дитячої лікарні. Він був у резерві, аж доки не почали масово хворіти малюки. П'ятимісячна Єва вже більш як тиждень на кисневій терапії - в дівчинки двобічна пневмонія, спричинена вірусом.
- У неї був спочатку кашель, температура висока - 38,6, була 39.2. Задишка в неї почалася, пневмонія, ставлять, - каже Ганна, мати Єви.
Пацієнти шпиталю - переважно малюки до року, яким потрібен спеціальний догляд. Старших - швидка доправляє до інфекційної лікарні. Та 15-річна Ярослава виняток - у дівчинки онкозахворювання, і після складної операції - її з ковідом перевезли до обласної лікарні.
Швидко… швидко піднялась в неділю у нас температура, всі лікарі, всі дали допомогу, а температура в неї не спадає... відразу ПЛР-тест, - розповідає Ольга Найда, мати Ярослави.
Темпи інфікування дітей приголомшують навіть досвідчених медиків. Менш ніж за місяць у шпиталі пролікувалися 90 маленьких пацієнтів. Перебіг хвороби в них значно легший, ніж у дорослих, розповідає завідувачка Наталя Русіна. Проте головне - вчасно зреагувати на симптоми ковіду.
Не завжди це в основному задишка і дихальні розлади, частіше - це дуже висока температура, блювота, понос ну я вам скажу, що температура 40 - це дуже небезпечно, на гіпертермії жоден організм не справиться… на 42 градусах вже починається коагуляція білка - організм може бути розрушений, - говорить завідувачка відділення інфекційного шпиталю Черкаської обласної дитячої лікарні Наталія Русіна.
Тому за перших ознак нездужання медики закликають батьків терміново звертатись до сімейного лікаря або викликати швидку.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram