У Черкаському краєзнавчому музеї відкрилась персональна виставка майстра різьблених картин, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Миколи Старова під назвою «Український колорит у дереві».
Микола Старов вже вдруге презентує свою творчість саме у стінах краєзнавчого музею. Перша його персональна виставка «Співоча душа дерева», яка викликала справжній фурор у цьому закладі, відбулася кілька років тому. І вона засвідчила — диво-майстер вміє змусити розмовляти мовою художніх образів звичайне дерево. Художні роботи по дереву від Старова зберігаються не лише в Черкаському краєзнавчому музеї, але й в музеї народної ікони в Острозі, у багатьох приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Микола Старов став добре відомим завдяки різьбленим зображенням старовинних Києва та Черкас, сільських колоритних пейзажів, портретів видатних особистостей, козаків-воїнів і характерників та простих українців. А ще у колекції вишуканих творчих доробків майстра особливим рядком виділяються ікони — Ісус Христос, Богородиця, Микола Чудотворець.
Кожна картина Старова несе своє власне світло, має свою мову та «написана» у своїй неповторній техніці.
Виставка «Український колорит у дереві» — нова сторінка у творчості Миколи Старова. На ній представлені різьблені картини мальовничих пейзажів українського села, природи, сюжетні картини з козаками, кобзарями, літературними героями та звичайними українцями в ошатному національному вбранні.
Дивно, але професійно різьбленню Микола Старов не вчився. За фахом він водій, пресувальник та будівельник. Однак ще під час служби в армії виявив у себе потяг до творчості. Ще у далекі 80-ті, за радянських часів, почав вирізувати різні фігури з кульок для гри в більярд. Використовував контурну та геометричну різьбу. І це його захоплення принесло військовому-ракетнику повагу у середовищі товаришів та офіцерів. Ті просили виготовити спеціально для них черепа-«набалдашники» до рукоятки переключення в автомобілях.
А найпершу свою справжню картину майстер створив 12 років тому, коли надихнувся чудовою різьбленою роботою, яку угледів у вітрині Черкаського художнього салону. Відтоді звичайне хобі, яке супроводжувало Миколу Старова по життю, перетворилось на чергову улюблену професію. Адже замовлень від знайомих та незнайомих людей стало аж занадто багато.
– Часто дізнаюся від інших людей, що мої вироби поїхали або до Англії, або інших країн Європи. Я сам часто бував у Бельгії, Болгарії, Румунії, Чехії… Там зайдеш у невеличкий магазинчик у невеличкому місті і бачиш якісь цікаві історичні художні вироби. «Загорівся» ідеєю втілити це й на Черкащині. Бо ми того варті! — розповів художник.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram