У Черкасах відкрилася виставка “Комунізм = Рашизм”

07 липня 2022, 14:47

Сьогодні, 7 липня, у Черкаському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Комунізм = Рашизм", яка має на меті показати паралель між злочинами СРСР та сучасної росії.

Усі страшні події, які сталися після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року, є продовженням геноциду проти українців, який чинив Радянський союз. Масові розстріли, катування, мародерство, переслідування за українську мову, культуру відбувалися як у ХХ столітті, так і в ХХІ столітті.

Однією з причин повторення цих злочинів є їх забуття та непроговорення на належному рівні.

Директор Архіву національної пам’яті Ігор Кулик розповідає, що першу таку виставку відкрили в Києві 15 червня, а Черкаси стали першим обласним центром після столиці.

"Хочемо повозити цю виставку по всіх обласних центрах, особливо у східних регіонах України. Після Черкас плануємо відвідати або Чернігів, або Полтаву. Також хочемо відкрити такі виставки в країнах Європи, щоб там теж розуміли, що таке комунізм", - говорить Ігор Кулик.

Виставка «Комунізм = Рашизм» демонструє на конкретних історіях знищених людей, що криваві методи росії не змінилися ще з минулого століття. У якості наочного прикладу експозиція розповість 15 історій цивільних українців з ХХ та ХХІ століть, які постраждали від комуністичного режиму та від рашистського.

Виставка створена на основі архівних документів Центрального державного архіву громадських об'єднань України, Державних архівів Львівської області, Житомирської області, Миколаївської області, Вінницької області, Волинської області, сучасних світлин та задокументованих злочинів сучасної російської армії.

Також відвідувачам виставки показали майстер-клас із показом навчальних відео про пошук репресованих.

Виставка у Черкасах триватиме місяць - до початку серпня. Відвідати їх можна у Черкаському обласному краєзнавчому музеї.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

О.І. :

Історія вже не раз нам вказувала на те, що до її минувщини треба ставитися ввічливо і не намагатися нею спекулювати. Це добре собі затямили як різні “червоні”, так і “білі”. Чому так? Бо дуже велика спокуса щось трошечки переінакшити собі на користь. Тож краще її – ту нашу історію, – краще творити, ніж препарувати.

Вгору