У Черкасах 28 липня відбулися інклюзивні змагання для військових і ветеранів російсько-української війни "Звитяга Нескорених". Учасники змагалися в чотирьох видах спорту: жим лежачи, веслування на тренажері, аеробайк та ривок гирі.
Спортивний захід провела компанія МХП спільно з громадською організацією “Федерація стронгмену України” у межах програми реінтеграції військових та ветеранів “МХП Поруч”, за підтримки Благодійного фонду “МХП-Громаді”.
- Цей захід проходить у межах програми “МХП Поруч”. Це комплексна програма з індивідуального супроводу та підтримки військових, ветеранів та їхніх родин. Наш благодійний фонд працює в громадах і ми бачимо новий виклик, пов’язаний з повномасштабним вторгненням. Ми, як цивільне суспільство, маємо інтегруватися в іншу реальність, а ветерани мають знайти для себе нові сенси. Тому для цього ми й проводимо такі заходи з адаптивного спорту, відкриваємо ветеранські простори, - розповіла голова Ради розвитку громад Благодійного фонду “МХП - Громаді” Тетяна Волочай.
Участь у змаганнях взяли 112 стронгменів – ветеранів війни, військовослужбовців, представників силових структур та курсантів з Черкащини та інших міст України, зокрема Харкова, Маріуполя, Києва, Вінниці, Запоріжжя тощо.
Ветеран Євгеній Руденко з Канева вперше брав участь у “Звитязі Нескорених”. Чоловік пішов захищати Україну в 2014 році, у 2015-му - отримав поранення.
- У Черкасах зібралися усі душевні, класні люди. Тут дружня атмосфера, багато хлопців таких, як я, які пережили те, що і я. Я сам працюю в МХП і мені дуже приємно, що ця компанія допомагає ветеранському рухові. Спорт - один з найкращих методів реабілітації, коли людина не знає, куди себе подіти після війни, він правда рятує. Я це знаю по собі. Два роки після поранення я просто жив по госпіталях. А потім потроху пішов навчатися, на роботу, завів родину, нещодавно в мене народилася донька. Я повністю налагодив своє життя. Тим, хто тільки повернувся з війни і ще не знайшли себе в суспільстві, потрібно допомагати та підтримувати їх. Спорт реально може в цьому допомогти, - говорить Євгеній.
У червні змагання ветеранів “Звитяга Нескорених” відбулися в Тернополі. Тоді за перемогу боролися 115 військових і ветеранів із 10 областей України.
Військовий Сергій Вакуленко брав участь у змаганнях, які проходили в Тернополі, тепер приїхав і до Черкас.
- Емоції переповнюють після таких заходів. У нас дуже сильні люди, які, попри тяжкі травми, залишаються позитивними та життєрадісними, хоробрими. Це дуже заряджає. Такі змагання важливі й для комунікації з нашими ветеранами, а також спорт допомагає повернутися до цивільного життя і є одним з важливих чинників у реабілітації, - каже Сергій.
- У Тернополі я брав участь лише в одній з дисциплін - ривку гирі, бо ще не знав, як все відбувається. У Черкасах уже змагатимусь в двох видах: ривку гирі та веслуванні. Я вважаю, що такі змагання потрібні, адже по собі знаю, що багатьом ветеранам важко повернутися назад до цивільного життя. Спорт справді допомагає й морально, і фізично. А на подібних заходах можна зустріти багатьох нових приємних людей, - говорить ветеран Юрій Яременко.
Такі змагання для військових та ветеранів проводять у різних містах України. Фінал цього року має відбутися в Буковелі. За його результатами відберуть 50 учасників, які представлятимуть команду України на міжнародному турнірі в Мадриді, розповів почесний президент “Федерації стронгмену України” Василь Вірастюк.
- Поступово ми відходимо від моделі організовувати змагання в Києві чи інших базових містах. Хочемо охопити якомога більшу кількість ветеранів, тому змагаємося що два тижні в новому регіоні. Таким чином розвиваємо систему спортивної реабілітації ветеранів. Маємо певні регіональні осередки спортивного ветеранського руху, - додав президент ГО “Федерація стронгмену України” Сергій Конюшок.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram