У Черкасах стартує фестиваль короткометражного кіно

12 серпня 2019, 21:07

У Черкасах стартує фестиваль короткометражного кіно

15 серпня вчетверте  в Черкасах стартує фестиваль короткометражного кіно «КіноШот».

Раніше його проводили частково за підтримки грантової програми, яка діє в управлінні культури департаменту освіти і гуманітарної політики,  цьогоріч же фінансову підтримку надала міська рада за рахунок програми «Культура».

Як повідомив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов, міська рада цьогоріч взяла на себе витрати в сумі 72 тисяч гривень, які спрямували на технічну підтримку фестивалю - встановлення екранів, звукопідсилювальної апаратури тощо.

Також разом з КП "Кінотеатр "Україна", що є однією з локацій фестивалю, забезпечують вільний доступ глядачів.

Кінопоказ як українських, так і зарубіжних фільмів відбуватиметься на 3 локаціях: традиційних «Долині Троянд» (конкурсна програма), кінотеатрі «Україна» (позаконкурсна програма), а також у художньому музеї, де пройдуть майстер-класи та дискусії з режисерами.

У Черкасах стартує фестиваль короткометражного кіно

Фестивальну програму конкурсна комісія сформувала на основі 158 фільмів режисерів із 29 країн світу. Серед них обрали 50 короткометражок, які демонструватимуть черкащанам.

«У нашому кінотеатрі показ відбуватиметься у малому залі. Він може одночасно вмістити 146 глядачів. Особливо я б рекомендувала до перегляду збірку «Українська нова хвиля. Красиві двадцятилітні», а також українську документальну конкурсну програму. Це наше, українське кіно, яке поступово розвивається, і яке нам дуже приємно презентувати», - зазначає директор КП «Кінотеатр «Україна» Черкаської міської ради Валентина Слуцька.

Кожен кіновечір триватиме від 2-ох до 2,5 години. Вхід на усі локації, упродовж всіх днів фестивалю 15-18 серпня, вільний.

За інформацією прес-служби Черкаської міської ради

Нагадаємо, 17 - 18 серпня на батьківщині Тараса Шевченка, у селі Моринці Звенигородського району Черкаської області вже вшосте відбудеться музичний, благодійний фестиваль «Ше.Fest». 

Ведучими сцени вже традиційно стануть Юрій Шивала та Олександр Висоцький.

Для відвідувачів фестивалю вдень і вночі працюватимуть 10 локацій. На Просвітницькій галявині протягом двох днів з 12:00 до 18:00 відбудуться гутірки з відомим казкарем Сашком Лірником, Василем Шклярем, Богданом Бенюком, музичні виступи гуртів «Сонце в кишені», «Джулай 8», лекції, поетичний Ше.Батл, благодійний Ше.Аукціон, презентація книги та фільму «Тарас. Повернення» та багато іншого.

Театральна сцена пропонує глядачам вистави «Сон. Комедія» творчої майстерні «Театр у кошику» (режисер Ірина Волицька, м. Львів) та «Гайдамаки» Миколаївського академічного художнього драматичного театру (режисер Євген Олійник, м. Миколаїв).

На нічній акустиці планується романтична атмосфера з поезією, чаєм, гірляндами та якісними українськими гуртами, серед яких PIANO, Мелорі та Galileo.

Коментарі

Вгору