У Черкасах перевірили, чи готова область до спалаху коронавірусу

26 лютого 2020, 20:34

Сьогодні представники Черкаської ОДА та управління охорони здоров’я в Черкаській області проінспектували Черкаську міську інфекційну лікарню на готовність надання медичної допомоги в разі спалаху коронавірусної інфекції. 

За словами директорки Черкаської інфекційної лікарні Світлани Волгіної,  наразі в області є два заклади, які готові прийняти хворих із підозрою на коронавірус: це Черкаська міська інфекційна лікарня та інфекційне відділення Уманської міської лікарні.

- Обидві лікарні мають типові приміщення з необхідною кількістю боксованих палат, в яких буде безпосередньо надаватися медична допомога пацієнтам, - говорить директорка лікарні. 

Боксована палата - це спеціально обладнане приміщення, в якому пацієнт може певний час перебувати під час своєї хвороби. 

- Таких палат у нас 17, але з металопластиковими конструкціями, які забезпечують повну ізоляцію від інших приміщень, лише  одна. В Уманській лікарні приблизно 10-12 боксів, - зазначає Світлана Волгіна. 

Лікарі та медсестри, які приймають хворих, повинні носити спеціальну екіпіровку із захисного одягу: водонепроникний костюм, окуляри, рукавички, бахіли і маска-респіратор. У такому костюмі можна перебувати близько чотирьох годин. Потім цього лікаря має змінити інший. 

Юрій Лесюк, заступник голови Черкаської ОДА, говорить, що в області вже визначена політика щодо того, як діяти, якщо з’явиться необхідність госпіталізувати заражених коронавірусом. 

- У нас є алгоритм діагностики  і лікування хворих. Якщо ж з’явиться велика кількість заражень, у нас є можливість перекваліфіковувати відділення інших лікарень для розміщення людей. Наразі спеціалізованих закладів цілком достатньо, - говорить заступник голови ОДА.

Спеціальної ж  тест-системи для виявлення коронавірусу на Черкащині поки немає, наразі діє стандартна схема.

- Забір біоматеріалів з лікарень направляється в лабораторний центр. Там є відповідне обладнання, яке дозволяє визначити причини захворювання. Триває цей процес одну добу, - зазначає Юрій Лесюк.

Підготувала Інга Голик

Коментарі

Вгору