У Черкасах понад 200 сімейних лікарів та медсестер міських лікарень пройшли спеціальне навчання на платформі Академії НСЗУ. Тепер кожен черкасець можете звернутися за психологічною підтримкою безпосередньо до свого сімейного лікаря.
Про це повідомив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
Сімейний лікар може:
- оцінити стан пацієнта;
- скерувати до профільних фахівців;
- скласти план ведення та лікування пацієнта;
- поінформувати та навчити технік самодопомоги близьких пацієнта.
Важливо: сімейний лікар не встановлює психіатричного діагнозу, але готовий надати базові рекомендації щодо піклування про ментальне здоров'я.
Така ініціатива стала можливою завдяки Всеукраїнській програмі ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
Цікаво,а хто надасть психологічну підтримку сімейному лікарю,якщо на нього звалили роботу усіх профільних спеціалістів разом взятих???Не треба забувати,що час,відведений на прийом одного пацієнта,складає 12 (!) хвилин,світло вимикають,E-health не працює,а за дверима кабінету,в черзі пацієнти на підвищених тонах сперечаються,хто за ким в черзі по запису(!),розтлумачують один одному діагнози і методи лікування,смакують новини,доводять свою правоту з тих чи інших питань і т.д.Безперечно,обов’язок лікаря-піклуватися про пацієнта,але лікарі теж люди.Тому й відношення до них повинно як до людей.Особливо до тих,хто за 12 (!) хвилин з усією відповідальністю повинен розібратися в діагнозі дитини віком від 0 до 18,призначити дієве лікування,занести інформацію в систему та бути впевненим,що життю та здоров’ю пацієнта нічого не загрожує.