Пізнати місто і підтримати військових. У Черкасах історики та науковці проводять екскурсії під назвою "Сила історії". Запрошують усіх охочих на прогулянку містом, не лише щоб краще його пізнати, а й назбирати гроші для армії. При цьому, за свою роботу грошей не беруть. Екскурсії стали дуже популярними серед містян та переселенців – квитки розкуповують за день, йдеться в сюжеті 5 каналу.
Вивчення птахів з орнітологом - це одна з найпопулярніших екскурсій у циклі "Сила історії" у Черкасах. Науковець Максим Гаврилюк привів черкасців у міський парк, де живуть 40 видів птахів. Багатьох із них можна побачити просто придивившись.
Припутень, горобець, щиглик, мухоловка та крижні – відвідувачі в захваті від пернатих у парках. Зізнаються, раніше бачили лише качок на озері. Орнітолог вчить помічати птахів та відрізняти їх.
Птахам, яких побачили, раді і діти, і дорослі. Для останніх це пізнавальний відпочинок наприкінці важкого робочого тижня.
"Я вже знаю, що тут не качки, а крижні, що великий голуб – це припутень, що білка – це вивірка, щоразу ти дізнаєшся більше і більше інформації, щоразу ще більше хочеться в цей неосяжний світ", – каже відвідувачка екскурсії Ольга Квятковська.
Максим Гаврилюк погодився водити екскурсії ще торік, відколи стартував цикл "Сила історії". Його мотивація – навчити містян бачити птахів та шанобливо до них ставитися – не лякати і за потреби допомагати.
Екскурсії "Сила історії" організатори розробили торік, після початку повномасштабної війни. Тоді мистецькі та наукові заходи були недоступні, і щоб розрадити людей, узялися за екскурсії містом. Як гідів залучили відомих у Черкасах науковців, істориків, митців та фахівців інших напрямків. Спочатку планували на кілька місяців, але через шалену популярність продовжують уже понад рік.
За свою роботу екскурсоводи грошей не беруть, а внески відвідувачів збирають на потреби ЗСУ. Від початку весни провели пів сотні екскурсій та зібрали 90 тисяч гривень.
"Можливо це невеликі гроші за таку кількість екскурсій, але мета проєкту з одного боку – зібрати гроші, а з іншого - дати людям можливість культурного спілкування. У мене язик не повертається назвати людей, які проводять екскурсії, екскурсоводами, бо це дійсно знавці своєї справи. Завжди після екскурсії виникають питання і люди отримують відповіді", – зазначає учасниця проєкту "Сила історії" Олена Литвин.
Записатися на екскурсії можуть усі охочі - на сторінках проєкту в соцмережах. Але, щоб потрапити до групи, варто поквапитися, адже квитки розбирають за лічені години.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram