Черкаський протезно-ортопедичний цех має для України стратегічне значення. В багатьох містах такі підприємства зруйновані. Щоб стати на ноги, до Черкас приїздять пацієнти з Чернігова, Донецька, Луганська, Харкова та інших, обпалених війною, міст України. Справляється з таким навантаженням колектив, який нараховує 18 осіб, пише vikka.
Василь Яковенко працює в черкаському протезно-ортопедичному цеху уже 38 років. Прийшов, коли виготовляли іще шкіряні протези. Вони були важкі і не зручні. Зараз, запевняє, люди живуть на протезах повноцінно.
«Протез це – точка опори. Пацієнт його одягає і забуває, що у нього ноги не має», - розповідає механік-протезист Василь Яковенко.
Виготовляють протези,ортези, устілки, корсети для дітей зі сколіозом. Із навантаженням справляються. Але працювати часто доводиться без вихідних. Іще до війни, протягом місяця виконували роботи на суму близько 1 млн гривень. Зараз роботи стало набагато більше.
“Люди професіонали своєї справи нам потрібні. Я думаю, що зараз міністерство на це буде звертати увагу. Будемо писати листи відповідні, щоб нам внєштатку розширили, щоб була більш якісна допомога і вчасна”, - розповідає директор Черкаського протезно-ортопедичного цеху Анатолій Тімон.
Для цього, за словами майстра, протезно-ортопедичного цеха Сергія Дехтярьова доводиться пильно слідкувати за сучасними технологіями. Але без сучасного обладнання не обійтись.
"У нас немає калинкової машини. Машини, яка дозволяє більш якісно виготовляти взуття. Решта є, але всі вони уже застарілі", - говорить майстер протезно-ортопедичного цеха Сергій Дехтярьов.
"Я, як керівник цього підприємства, хотів би, щоб держава звернула увагу на нас, так як є обладнання якому по 30-35 років", - переконаний директор Черкаського протезно-ортопедичного цеху Анатолій Тімон.
Враховуючи значення, яке зараз має для України Черкаський протезно-ортопедичній цех, на підприємстві сподіваються, що на них звернуть увагу і нове обладнання не забариться.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram