У Черкасах презентували неординарний артпроєкт

19 червня 2024, 21:33

У Черкасах в арт-галереї "Склад №5" відбулось відкриття персональної виставки скульптури та текстилю із серії “Quassata” київської художниці Олександри Кришовської.

Це твори з двох головних напрямків її художньої практики — скульптура із целюлози в стилі пап’є-маше та незвичний текстиль. Завдання, яке Олександра Кришовська акумулює в цій виставці та загалом у проєкті, - “поєднати протилежності, схрестити вторинне з фундаментальним і використати обман, щоб висловити правду.”

Своїми творчими експериментами художниця досліджує сам процес інтуїтивної творчості та емпатію, як свою так і тих, хто знайомиться з її роботами. Вона “на ти” з арт-брютом та мистецьким наївом.

- Мені здається, що в такій співпраці, коли хтось доповнює іншого, народжується щось нове та цікаве. Те, що художник сам би не зміг, - висловила думку пані Олександра. - У перекладі з латині назва моєї виставки звучить, як “Пошкоджена”. Це авторське деструктивне мистецтво. Якщо ми не можемо щось подолати, якусь проблему, то потрібно її, так би мовити, очолити. Мої роботи — у текстилі та скульптурі, з часом, під впливом обставин і навколишнього середовища, від пошкоджень та ремонтування, прання... на мою думку, не стільки руйнуються, скільки наближуються до своєї первинної природи.Так задумано мною і втілено. Але ми сьогодні живемо в такий час, коли ентропія виросла в рази. Коли ти навіть прагнеш згідно своєї ідеї, щоб твоя робота була певним чином зруйнована, відсоток ймовірності, що саме так станеться, набагато вищий. Бо руйнує війна. Проте, у всьому тому можна знайти світлий бік. Розбита річ, склеєна, як, наприклад, у особливому японському мистецтві, вона стає ще цінішою. Так само і людська душа. Якщо вона травмована. Дбайливе лікування та увага зберігають її. Вона стає глибшою та вже здатна лікувати інших. Саме з такою надією я відкриваю цю виставку.

За словами голови черкаського обласного осередку Національної спілки художників України Лариси Шейх-Афоніної, Олександра захоплює з першого погляду, адже вона вільна в своїй творчості.

- Коли творить не оглядаючись на канони та попередній досвід мистецької спільноти. Я рада, що маю змогу побачити роботи цієї мисткині, яка купається в своїх ідеях, і яка не обтяжена тим всим, що часом заважає художнику бути просто вільним у своїх проявах. Звісно, художниця добре розуміється на класиці, знається на традиціях, але шукає себе у новому. І цей прояв її художнього “я” дуже привабливий, - зазначила пані Лариса.

Виставка діятиме в арт-галереї "Склад №5" до 6 липня.

Фото зі сторінки арт-галереї "Склад №5" у Фейсбук

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору