У Черкасах презентували камерну виставку акварелей про життя відомих архітекторів

09 липня 2024, 20:00

Виставку сімейних акварелей родини відомих черкаських архітекторів Надії та Петра Горпинко “Там, де були разом” днями представили в Черкаському обласному художньому музеї.

Виставка присвячена пам’яті пані Надії. Вона без слів розповідає про сімейні ціності і велике кохання. В експозиції представлені акварелі, написані свого часу творчим подружжям під час сімейних подорожей. Доповнена виставка акварельними малюнками найменших членів творчої родини Горпинків.

- Це той вимір та простір, де нас вже немає. Але це спогади, які залишились назавжди. Це образи рідних, близьких речей та наших спільних щасливих миттєвостей, - розповів Петро Горпинко.

Презентуючи виставку, директорка Черкаського художнього музею Ольга Гладун зазначила:

- Звісно час не зупинити, але от завдяки художнім засобам можна відтворити прожите та пережите. Відчути, яка це була тепла та щаслива сім’я. Ці акварелі, як фотографії, але більш проникливі та душевні. Як машина часу, яка переносить глядачів у щасливі дні щасливої родини однодумців.

Архітектори Надія та Петро Горпинки є випускниками факультету архітектури Полтавського інженерно-будівельного інституту.

- Познаймились Петро та Надія на професійній ниві, - розповів колега родини архітекторів Віктор Снисаренко. - Професія їх поєднала. Петро завжди дивував мене своєю творчою діяльністю та своїми архітектурними ідеями. Той шлях, який пройшли він з дружиною, як архітектори, ми бачимо й сьогодні у вигляді гідних архітектурних об’єктів нашого міста. Є багато збережених та реконструйованих об’єктів, пам’яток архітектури. До всього вони підходили творчо. Реконструкція житлового будинку під аптеку по бульвару Шевченка, там же і кафе, добудова до будівлі прокуратури, реконструкція будинку з добудовою мансардного поверху по Байди Вишневецького, котежді та звісно будівля ресторану “Бриг” - за цей проєкт архітектор Петро Горпинко був відзначений грамотою Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України.

За словами присутніх на виставці колег-архітекторів, акварель - техніка дуже виточнена та точна.

- Акварель - одна з найскладніших технік живопису. Петро Горпинко віртуозно володіє цією технікою. Коли якийсь штрих формує певний образ і, розбурхуючи уяву, дарує світлі почуття, - зазначила завідувачка відділу мистецтв Черкаської обласної бібліотеки ім. Василя Симоненка Марія Чеперис.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору