У Черкасах презентували фільм, який присвячений матерям загиблих героїв

18 листопада 2020, 15:20

Допрем’єрний показ  художнього фільму режисера Зази Буадзе “Мати Апостолів” відбувся 17 листопада в кінотеатрі “Україна”. Стрічку презентували продюсер Дмитро Овечкін, який родом із Черкас, та акторка Світлана Осипенко. 

Фільм “Мати Апостолів” знятий у жанрі військової драми та розповідає про події, які відбувалися на сході України в 2014 році. Головна героїня - мати українського пілота, відправляється на пошуки сина після того, як його літак збили над окупованою частиною нашої країни. 

Креативна продюсерка Вікторія Тимошенко розповідає, що в основі фільму лежить реальна історія жінки, котра втратила свого сина під час бойових дій на Сході України.

- Фільм знятий на реальних подіях, але з додаванням художності. Мати загиблого не захотіла бути прототипом, тому довелося змінювати план і концепцію. Тема матерів під час війни дуже складна і мало хто її висвітлює. У цьому фільмі ми намагаємося розкрити суть материнської любові та болі втрати. На мою думку, не буде жодної людини, яка залишиться байдужою після перегляду цієї картини. Кожна жінка, кожна матір відчує уклін особисто до себе, до своєї сім’ї, відчує ту повагу, яка закладена у слово “матір”, - говорить пані Вікторія. 

Продюсер Дмитро Овечкін каже, що цей фільм насамперед про біль війни, сильних жінок та любов українських матерів до своїх дітей. 

- Для мене дуже важливо, щоб мої земляки, черкащани, побачили ті сенси, які ми вклали в цей фільм. Ця стрічка тяжка і болюча, але дуже своєчасна та необхідна для нашого суспільства. Адже на шостий рік війни ми бачимо, як ця тема замовчується. Наш фільм це уклін всім матерям, діти яких загинули у боротьбі за Україну, - розповів продюсер. 

Акторка Світлана Осипенко, яка зіграла матір, що проживає на окупованій території України, говорить, що фільм є дійсно унікальним, адже показує війну трохи незвично для глядача. 

- У картині піднімається тема матерів, які втрачають своїх дітей під час бойових дій. Цей образ стає нібито над війною, стає масштабним, космічним. Фільм “Мати Апостолів” потрібний для людей, адже, коли вони переживають біль, який показано на екрані, вони нібито відпускають свій, - каже акторка. 

Актор Олександр Гуменний після перегляду стрічки розповів, що “Мати Апостолів” варто подивитися абсолютно всім. 

- Дуже сильний, емоційний, правдивий та щирий фільм. Від гри акторів мурахи йшли по шкірі. Режисер показав, що для того, аби зобразити війну не обов’язково збирати масовку із сотень людей, тисячі одиниць техніки та купу спецефектів. Достатньо грамотного режисера, талановитих акторів та завзяття всієї знімальної групи, - додав Олександр Гуменний. 

Прем’єра фільму “Мати Апостолів” відбудеться вже 3 грудня  і вся творча група запрошує глядачів до перегляду. 

Офіційний трейлер фільму:

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору