У Черкасах розпочинають роботи з облаштування кризового центру. Тут мають допомагати особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, зокрема серед внутрішньо переміщених осіб.
Створення кризового центру є спільним проектом територіальної громади Черкас та Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Він реалізується в рамках проєкту розбудови муніципальних систем «Міста і громади, вільні від домашнього насильства».
Згідно з домовленостями, за рахунок коштів міського бюджету має бути здійснений капітальний ремонт двоповерхового приміщення майбутнього кризового центру. А технічну підтримку для повного облаштування надає Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) на загальну суму близько 2 мільйонів гривень. За ці кошти мають придбати обладнання, меблі, комп’ютерну та офісну техніку, телекомунікаційне обладнання.
Серед будівельно-опоряджувальних робіт, які належить виконати найближчим часом – підсилення фундаменту, ремонт покрівлі, демонтажні й монтажні роботи всередині приміщення, ремонт водопроводу й каналізації, системи опалення, електротехнічні роботи, утеплення фасаду.
У муніципальному кризовому центрі за проєктом будуть 2 спеціалізовані служби з протидії насильству: денний центр з кризовою кімнатою і притулок. Тут зможуть проживати до півроку і отримувати необхідну соціально-психологічну допомогу близько 50 осіб.
Нині в місті допомогу жінкам, які постраждали від домашнього насильства, надає кризовий центр «Мережка». Ця громадська організація співпрацює з департаментом соціальної політики.
Крім того, в Черкасах діють координаційна рада й робоча група з протидії та запобігання домашньому насильству та/і насильству за ознаками статі. Працюють мобільні бригади, які виїздять на виклики у проблемні родини.
За інформацією пресслужби Черкаської міськради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
Цікаво,а чи можна буде звернутися до цього кризового центру,якщо жінка стала жертвою за ознаками статі і постраждала через неадекватну поведінку замісника очільниці служби у справах дітей Вічканя Віктора Михайловича прямо під час проведення комісії у присутності щонайменше 7 співробітників цієї служби???Справа у тому,що Вічкань,який є представником радянської влади з огляду на те скільки часу працює,маніакально ненавидить жінок,відверто принижує і погрожує,дозволяє собі,знаходячись на державній службі,спілкуватися матом на адресу жінки та її дитини,підкреслює свій вдаваний авторитет грубістью,користуючись правом безпідставного позбавлення батьківських прав особи жіночої статі,яка потрапила у складні життєві обставини.Вседозволеність і ганебна поведінка Вічканя,направлена на знищення жінки-матері як особистості.Приниження за ознакою статі,наративи про те,що жінка не людина,а друг безпородної собаки,яка буде виконувати все,що забажає Вічкань,інакше поплатиться дитиною та буде урізана в своїх конституційних правах,це все чомусь завжди майстерно покривалося попередньою очільницею служби у справах дітей Шишлюк Світланою Олександрівною і навіть після її відходу на пенсію,нічого не змінюється.Така абсурдна у сучасному суспільстві поведінка чиновника,вітається.Облаштувати центр допомоги жінкам,які потерпають від домашнього насильства,це чудова ідея.Але що робити з подібними Вічканю чиновниками,досі незрозуміло.Жертві просто немає куди звернутися,і ось такі вічкані цим вдало користуються все своє довге професійне життя.