Жителям Черкас вже почали видавати "Картки містянина", за допомогою яких можна оплатити проїзд у громадському транспорті, мати низку привілеїв та бонусів.
"Картка черкасця" - спільний проект Черкаської міської ради, компанії «SMART-TICKET TECHNOLOGY», яка виграла конкурс на справляння плати за транспортні послуги в міському пасажирському транспорті, а також банка-партнера МТБ Банк. Видача таких карток – це черговий етап реалізації транспортної реформи у Черкасах. Цьому передувало запровадження електронного квитка у громадському транспорті міста.
"Картка черкасця" – це банківська платіжна карта із NFC-технологією, яка виконує функції засобу валідації та може бути використана для здійснення оплати проїзду.
Нині втілюється перший етап цього масштабного проекту, на якому її власники зможуть користуватися нею як проїзним документом. В програму входить розподіл категорій населення на пільгову (при наявності відповідного документу) та непільгову.
Фіксація пільговика у транспорті
Для пільгового проїзду необхідно прикласти «Картку черкасця» з пільговим тарифом до присторою у транспорті, щоб завалідувати свою подорож. Фіксація має бути безпосередньо пластиковою карткою. Термін, з якого має бути обов‘язкова валідація пільговиками, ще не визначений, і це лише перший етап заохочення і адаптації, коли пільгова категорія пасажирів має звикнути до змін та привчити себе фіксувати подорож у транспорті. Ніяких обмежень в кількості подорожей пільговиками в муніципальному транспорті на даний час немає. Картка діє як розрахункова як в муніципальному транспорті (наразі це тролейбуси), так і в транспорті приватних перевізників (де впроваджено автоматизовану систему обліку оплати проїзду).
Пільгова категорія населення валідує себе з «нульовим тарифом» тільки в муніципальному транспорті, в транспорті приватних перевізників картка працює по тарифу перевізника. У всіх випадках при собі пасажир повинен мати відповідний документ, що засвідчує право на пільгу.
Як можна відслідковувати подорожі?
Установивши додаток «Смарт Сіті» і додавши картку черкасця, можна відслідковувати історію своїх подорожей, і у разі виникнення питань подзвонити на гарячу лінію безпосередньо з транспорту або у будь-який зручний для пасажира час.
- Транспортний функціонал було спроєктовано в «Картку черкасця» з метою підвищення якості надання послуг з перевезення пасажирів, забезпечення належного обліку фактично наданих транспортних послуг міським пасажирським транспортом, економії коштів бюджету та їх ефективного використання при відшкодуванні пільгових перевезень, – наголосив Андрій Сльота, директор з розвитку компанії «SMART-TICKET TECHNOLOGY».
Більше інформації про транспортну картку можна дізнатися за посиланням: https://www.facebook.com/STTcity/.
Використання «Картки черкасця» як платіжної
Оскільки партнером у впровадженні проєкту є МТБ Банк, «Картка черкасця» є ще й платіжною. Нею можна оплатити подорож на валідаторі. Скачавши мобільний додаток банку МТВ 360, можна моніторити будь-які платіжні операції по картці.
При відкритті рахунку картка йде з «нульовим балансом». Клієнт самостійно може поповнити її для власних потреб.
Клієнт сам може вирішити перевести на цю картку можливість нарахування заробітної плати чи пенсії. Для цього необхідно звернутися у відділення банку для консультації.
Наразі у Черкасах видано близько 2500 «Карток черкасця». На даний час більшу частину з них отримали пільговики.
- Ми зараз працюємо над тим, щоб картка наповнювалася новими сучасними сервісами та перевагами. Більш того, ми найближчим часом надамо можливість швидко оформлювати картку та взаємодіяти з банківськими сервісами завдяки засобам віддаленої ідентифікації за допомогою Дія та Liveness. Ми дивимося у майбутнє, і цей функціонал прийдеться до вподоби молоді та більш вимогливій частині жителів міста. Нові технології значно спрощують комунікацію з фінансовими установами і економлять час користувачів банківських послуг, – зауважує Голова правління МТБ Банку Юрій Кралов.
Для зручності жителів міста Черкаси, МТБ Банк планує відкрити нові сучасні відділення у Південно-Західному районі, в районі Хімселища та на Митниці до середини літа цього року.
Переваги і бонуси
Окрім оплати за проїзд та засвідчення пільги на такий проїзд, «Картка черкасця» даватиме власнику низку переваг. Уже в наступному місяці власники картки зможуть отримати 5% кешбеку у низці торгових мереж («Волошкове поле», Моллі), у мережі аптек МЕДІТ-М, ГАЛА АПТЕКА, АПТЕКА 03, деяких закладах громадського харчування.
- Наразі робота над наповненням цієї частини картки триває. У подальшому на цю картку також будуть акумулюватися різноманітні соціальні пільги, знижки у муніципальних закладах та приватних сервісах тощо. Цей список буде розширюватися і надалі. Запрошуємо бізнес до цієї взаємовигідної співпраці задля розвитку нашого міста, – зазначає перший заступник міського голови Сергій Тищенко.
Хто може отримати "Картку черкасця"?
- Усі громадяни, що зареєстровані у місті Черкаси (в тому числі ті, що мають право на безоплатний проїзд або мають право на оплату часткової вартості проїзду (школярі, студенти, тощо).
Де розташовані точки видачі?
- Черкаська міська рада – вул. Байди Вишневецького,36.
- Департамент соціальної політики – бульвар Шевченка, 307.
- Відділення №1 МТБ Банк – бульвар Шевченка, 224.
- Центр обслуговування громадян – вул. Благовісна, 170.
Попередньо проводиться запис через електронний носій (в ЦНАП) і складаються списки, для розвантаження черг.
Час роботи точок видачі: пн-пт 8:30-17:30, 0-800-500-255, тех. підтримка транспортної картки: 0675741088.
Під час повітряної тривоги видача карток припиняється.
Які документи необхідні для оформлення "Картки черкасця"?
- паспорт або документ, який його замінює;
- якщо паспорт нового зразка, то виписка про місце проживання;
- ідентифікаційний номер;
- документ, який підтверджує статус пільговика (за наявності).
Де можна поповнити картку?
Поповнити картку можна безкоштовно у відділеннях МТБ Банку та у більш ніж 46 000 термінальній мережі партнерів по всій Україні (Sistema, City24, 2Click, Easypay, IBOX).
За інформацією пресслужби Черкаської міської ради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram