У Черкасах очищають пляжі від водяного горіха: чим він небезпечний

15 травня 2025, 14:02

У Черкасах комунальні служби розпочали активну боротьбу з водяним горіхом, який останнім часом масово з’явився на міських пляжах. На звернення мешканців міста оперативно відреагували працівники КП «Благоустрій».

Наразі вже вивезено понад 10 м³ небезпечної рослини. Прибирання триває щодня - комунальники очищають прибережну зону не лише від водяного горіха, а й від природного сміття, яке прибиває хвилями, - інформують у пресслужбі Черкаської міськради.

До 2021 року ця рослина була занесена до Червоної книги України, тому з нею й не боролися, пояснила  кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри біології, екології та агротехнологій ЧНУ ім. Б. Хмельницького Вікторія Осипенко, пише Суспільне. Водночас зарості цієї рослини блокують розвиток фітопланктону, основного генератора кисню, що негативно впливає на життя риб. А густа рослинність унеможливлює нерест.

Відпочивальникам же слід уникати травмування водяним горіхом, зазнає сімейна лікарка Вікторія Геращенко.

"Водяний горіх сам по собі не несе небезпеки, оскільки це не бактерія і не вірус. Але те, що він перебуває у брудній воді, в піску - він може своїми голками поранити шкіру. Є небезпека заразитися правцем, це небезпечна, смертельна хвороба. Зараження цією хворобою загрожує відпочивальникам, які не мають відповідного щеплення", - каже лікарка.

Якщо ж людина щеплена і травмувалася водяним горіхом, треба теж дотримуватися певного алгоритму дій.

"Зупиняємо кровотечу, обробляємо рану антисептичними розчинами і спостерігаємо. Якщо немає ніяких запалень, почервонінь, нагноєння - рана просто загоюється і все буде добре. Якщо раптом з’являються якісь запалення в ранці, обов’язково потрібно звертатися до сімейного лікаря", - радить медикиня.

Попри всі загрози у світі цю рослину використовують у промисловій галузі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору