У Черкасах обговорили результати конкурсу “Село. Кроки до розвитку” від “МХП – Громаді”

20 серпня 2021, 15:43

Конкурс мікрогрантів “Село. Кроки до розвитку” проходив у межах проєкту “Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва”,  реалізованого Благодійним фондом “МХП - Громаді” у партнерстві з Агенціями регіонального розвитку Вінницької та Черкаської областей. 

Цей конкурс передбачав безкоштовне навчання для підприємців-початківців із сільських населених пунктів Вінниччини та Черкащини. У результаті конкурсна комісія обрала 24 проєкти-переможці, які отримали фінансування в розмірі до 50 тис. грн. 

Керівниця проєкту Катерина Лісіченко говорить, що серед авторів ідей 11 підприємців започаткували свій бізнес, а для 13 було надано підтримку. 

- Я вважаю, що люди, які ставлять собі амбітні цілі, сприяють розвитку та сталості всієї громади. Перемогли ті, які повинні були перемогли. Якщо людина горить своєю справою, то вона обов’язково досягне успіху, - каже пані Катерина.

Підприємці-переможці зокрема працюють в агросекторі, займаються вирощуванням худоби, розвитком зеленого туризму, легкої промисловості, виготовленням продуктів харчування, наданням послуг з ремонту та навчання тощо. 

У результаті реалізації проєкту вигоду отримали 24 домогосподарства та понад 70 осіб непрямих вигодонабувачів, які є членами цих сімей.

Унікальністю цього проєкту полягає в створенні сталого партнерства і адаптації сталих моделей бізнесу до умов викликів підприємницької діяльності на селі.  

- Сталий розвиток можливий тільки у партнерстві. Для ПРООН надзвичайно важлива співпраця з владою, приватним сектором та громадськими організаціями. Партнерство є ключовим для реалізації Цілей сталого розвитку (ЦСР) та Порядку денного для сталого розвитку до 2030 - пріоритетів організації. Такі колаборації уже довели свою дієвість, - зазначила спеціалістка з розвитку програми, відділ «Інклюзивний розвиток, розбудова та відновлення миру» ПРООН в Україні Марія Гуцман.

У результаті реалізації проєкту планується зниження рівня сільських мігрантів та втілення перших кроків для підвищення рівня економічного зростання в сільських громадах. 

- Ми завжди в своїй діяльності скануємо проблеми громад та думаємо, як вони можуть розвиватися. Коли немає бізнесу в селі - громада занепадає, адже, відповідно, немає робочих місць і надходжень до бюджету. Тому саме цей конкурс ми започаткували для того, щоб навчити людей не боятися, не зневірюватися, а прагнути започатковувати свій бізнес. На меті було також сприяти припиненню певною мірою трудової міграції, щоб наші люди працювали в Україні, а не їхали за кордон у “найми”, - говорить директорка БФ “МХП - Громаді” Тетяна Волочай

Менторська підтримка учасників, допомога та супровід у написанні бізнес-планів в громадах та консультування щодо налагодження сталого патерства створило сприятливе середовище для ведення бізнесу в сільській місцевості, мобілізації громадян та появі перших кроків для посилення економічного зростання їх майбутнього.

За словами Тетяни Волочай, підприємці, які перемогли в конкурсі, отримали не лише кошти, а можливість навчитися написанню бізнес-планів, фінансової грамотності, не боятися грантових коштів, а також мали змогу отримати консультації від експертів. 

Переможець із Черкащини Євген Сорока говорить, що скористався можливістю навчитися веденню бізнесу, які надали учасникам організатори конкурсу.

- Навчилися писати бізнес-плани та створювати маркетингові пропозиції, - говорить Євген.

Чоловік зізнається, що найскладніше у конкурсі було почати.

- Взяв участь у цьому проєкті завдяки своїй дружині Олі. Саме вона дізналася про ініціативу та запропонувала спробувати. До цього ми ніколи не були учасниками подібних конкурсів. Тому найскладніше було почати та повірити в перемогу. Але після  початку навчання виникло велике бажання працювати та йти до кінця. Тепер радимо знайомим також брати участь в подібних проєктах, - розповідає Євген Сорока. 

- Цьогоріч разом із Благодійним фондом “МХП - Громаді” ми отримали цікавий досвід партнерства. Завдяки подібним проєктам у сільській місцевості збільшиться кількість успішних історій та прикладів підприємництва. Разом ми рухаємо розвиток малого та мікробізнесу в Україні, - зазначила директорка Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало.

Ініціатива реалізована у межах спільного проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку”.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору