У Черкасах не визначилися, як фінансувати призовні медкомісії

05 червня 2020, 15:48

Під час сесії Черкаської міської ради головний медик Черкас Всеволод Кульчиковський звернувся до депутатів із проханням проголосувати за затвердження міської програми «Організація і сприяння приписки громадян до призовних дільниць та їх призову на строкову службу». Підтримати медиків попросив колег-депутатів і голова бюджетної комісії, Юрій Тренкін. Про це інформує "Про головне"

Як пояснив Кульчиковський, нинішня модель фінансування закладів охорони здоров’я через національну службу здоров’я не передбачає фінансування комісії, яка працює у військкоматі.

- Є нагальна потреба проголосувати цю програму, тому що комісія працює і забезпечує медичний огляд призовників. Інших підстав фінансувати діяльність цієї комісії в нас немає.

Відповідно до програми, реалізація рішення потребує в 2020 році суму 5 млн .200 тис грн. Ми пропонуємо з програми «Амбулаторно-поліклінічна допомога» виділити 1 млн. 103 тис.грн., і з програми «Стоматологічна допомога» 53 тис грн. Фінансування це на 2 місяці. Ми написали листи в Міністерство охорони здоров’я і Міністерство оборони з метою роз’яснити подальші перспективи фінансування призовних комісій, оскільки раніше це фінансування здійснювалося за рахунок субвенцій з держбюджету, – зазначив керівник департаменту охорони здоров’я та медичних послуг.

Утім під час засідання не вистачило голосів, щоб внести це питання до порядку денного.

Коментарі

Вгору