У Черкасах хочуть створити цифрові пам’ятники загиблим Героям

14 липня 2023, 14:43

У пам’ять про захисників, які віддали свої життя за Україну, в Черкасах пропонують встановити цифрові меморіали. З матеріалів від рідних та побратимів загиблих військових розробники монтують мініфільми та розміщують їх на базі українського сервісу «Bank of Memories». Далі ж історію про полеглих героїв можна побачити через сканування QR-коду на меморіальних дошках.

Над створенням цифрових пам’ятників працює команда волонтерів із громадської організації «Спогади України» разом із «Bank of Memories».

Наразі ідею впровадження проекту презентували в Черкаській міській раді в колі родин загиблих захисників, представників департаменту соціальної політики та відділу «Патронатна служба».

– Суть нашого проекту полягає в тому, щоб зберегти свіжі спогади про наших Героїв, – говорить ініціатор проекту Андрій Меланчик. – Ми хочемо створити не просто таблички з іменами, а контент, який розповідатиме наступним поколінням про українських захисників, викликатиме в них живі емоції й даватиме розуміння, що за кожним прізвищем – людина зі своїм характером, амбіціями, людина, яка мала насичене життя, яке вмить обірвалося. Це – сучасний та інтерактивний спосіб вшанування пам’яті героїв.

За його словами, використання й доповнення вже створеного контенту можливе в будь-який час.

Ідея зі встановленням цифрових пам’ятників полеглим воїнам відгукнулася сім’ям, які втратили на війні своїх найрідніших людей.

Наразі пройшла перша ознайомча зустріч. У подальшому планується ще одна в більш розширеному колі родин та фахівців, під час якої обговорять ідею подальшого впровадження проекту.

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору