У Черкасах є райони, де укриттів немає, бо там ніколи не було підприємств, – Валенчук

12 жовтня 2022, 16:15

Фото тематичне

Від 10 жовтня російська армія посилила обстріли українських міст ракетами різних калібрів та дронами. Уражено як будівлі критичної інфрастурктури, так і цивільні. Через загострення ситуації влада наполегливо просить громадян не ігнорувати сигнали тривоги та ховатися в укриття.

Про те, яка зараз ситуація з укриттями в Черкасах та як знайти сховище, якщо у відкритому доступі немає цих даних, у коментарі "Про все" розповів заступник міського голови Павло Валенчук.

За його словами, багато укриттів у місті перебувають у приватній власності, тому в таких випадках від місцевої влади залежить мало.

- З бюджету міста фінансуватися можуть лише ті укриття, які перебувають у комунальній власності. Тобто, КП, які мають укриття, утримують їх за міські кошти. У комунальних школах та садочках укриття облаштовувалися коштом департаменту освіти. Сховища у приватних будівлях немає можливості фінансувати з бюджету, - говорить Павло Валенчук.

Він додає, що представники цивільного захисту та ДСНС створювали комісії та обстежували укриття на рахунок придатності. Окремим підприємцям давали приписи, якщо щось потрібно було виправити. Деякі укриття люди самі хотіли облаштувати.

- У перші дні повномасштабної війни були підприємці, які не хотіли нікого пускати у свої укриття. Деякі змінили свою думку, а є й ті, хто хоче пускати до сховищ лише свій персонал і вдвідувачів. По суті, з ними ми можемо лише домовлятися, - каже заступник мера.

За останніми даними, в Черкасах є понад 170 укриттів, але близько третина належить школам і садочкам. Проте, містян зараз обурює те, що у відкритому доступі немає інформації про сховища.

- На сьогодні, на сайті ОВА є певний перелік укриттів (не всіх). Коли це буде узгоджено між міським та обласним цивільним захистом, тоді, я сподіваюся, перелік укриттів чи мапа буде викладена на офіційних ресурсах. Як альтернативу було запропоновано звертатися на оперативну лінію 1505. Черговий має надати інформацію про укриття. 10 жовтня на лінію надійшло близько 50 дзвінків. Але ми маємо розуміти, що є певні райони, де укриттів немає. Там одноповерхова забудова і не було ніколи заводів чи підприємств. Тому оперативний черговий міг не зовсім правильно зорієнтувати когось із людей. Але поки що альтернативний варіант пошуку укриття, - додає Валенчук.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору