У Черкасах говорили про телемедицину (фото)

14 листопада 2019, 17:41

Переваги та можливості упровадження телемедицини обговорили за круглим столом «Телемедицина: перспективи розвитку та досвід застосування в боротьбі з серцево-судинними захворюваннями» в облдержадміністрації. Долучилися до дискусії фахівці у медичній галузі та виробники медичного обладнання. Такі зустрічі, каже заступник очільника області Віктор Карпенко, допомагають усебічно дослідити питання та напрацювати подальші кроки до дій.

Телемедицина є одним із кращих та перспективних способів підвищення рівня медичного обслуговування, особливо для тих груп, що проживають на сільських територіях. Про це свідчить і міжнародний досвід. Найбільшу результативність має це обладнання насамперед при серцево-судинних захворюваннях, а також при діагностуванні пацієнтів сімейними лікарями.

Саме серцево-судинні захворювання є однією з основних причин смертності в усьому світі. Більше 60 % смертей в Україні стаються саме через інфаркти та інсульти. Від часу, упродовж якого пацієнт отримає необхідну допомогу, залежить його здоров’я. Оптимальними вважаються 2 години. Скоротити час надання допомоги та підвищити її якість може застосування телемедицини.

Ділився досвідом використання такого обладнання, зокрема виробництва української фірми з виготовлення медобладнання «ЮТАС», лікар-кардіолог станції швидкої медичної допомоги Полтави Любомир Ткач. Обладнання цього виробника у ході круглого столу презентували в ОДА. Загалом у Полтаві співпрацюють з «ЮТАС» з 2008 року та, за словами лікаря, завдяки цьому значно покращили результати роботи.

– Телемедицина активно розвивається останні 10 років, – відзначив директор ТОВ «Медична техніка» Віктор Пересунько. – Компанія «ЮТАС» розпочала виготовлення обладнання ще більше 20 років тому. Тоді ж Черкащина також застосовували такі технології. У ті часи це були екзотичні новинки, зараз же стає все звичнішим явищем. Майже всі регіони України вже упроваджують у себе телемедицину та переконуються у її ефективності. Нині ж на порядок денний виходить питання-мінімум: як правильно сформувати стратегію розвитку телемедицини в конкретному регіоні.

Водночас він відзначив, що нині в Україні не так багато фірм, які виготовляють дійсно якісне сучасне обладнання, яке б діяло саме на базі медичного устаткування. Воно, у свою чергу, забезпечує безперебійність роботи, чіткість результатів та зв’язок між, приміром, фельдшером швидкої та лікарем, який надає консультацію. Крім того, забезпечує збереження особистої, лікарської таємниці та інших таємниць, передбачених законодавством України, а також конфіденційності персональних даних.

Аналогічні зустрічі в області планують зробити традиційними. Оскільки вони допомагають обговорити оптимальні варіанти до дій. Зокрема, й визначитися з кращими варіантами комплектів з телемедицини. Адже дають можливість почути думку насамперед його користувачів – лікарів, зауважує заступник голови ОДА Віктор Карпенко.

– Зараз заходимо у цей процес з боку реалізації проекту Мінрегіону щодо розвитку сільської медицини, у межах якого будуємо зараз амбулаторії, – каже посадовець. – Тут маємо завдання обладнати їх комплектами з телемедицини. Вони повинні відповідати функціональним вимогам лікарів. Переконаний, увійти у процеси майбутньої закупівлі обладнання зобов’язані етично. Сьогодні разом з фахівцями галузі обговорили тенденції розвитку телемедицини. Плануємо на рівні області зробити такі зустрічі регулярними у різноманітних сферах. Аби спільно обговорювати актуальні питання з практиками.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору