Зі 150 до 100 – у Міністерстві охорони здоров’я знизили прохідний бал для абітурієнтів медичних освітніх закладів. Його збільшили у 2018-му, аби мотивувати ставати лікарями найздібніших, пояснила проректорка Черкаської медакадемії Любов Білик. Нині, через війну і стрес, який пережили школярі, прохідні бали для студентів-медиків зменшили, пише Суспільне.
Інтерн Влад Бобирєв шість років тому вступав до медичного вишу.
"Здав ЗНО і вступив по першому пріоритету в Дніпропетровську медакадемію. В тому році, коли я поступав не було цього прохідного балу, але люди з низьким балом в мою академію не вступили".
Водночас Влад не вважає підвищений прохідний бал гарантією якісного навчання.
"Люди, які були двадцяті в рейтингу після здачі ЗНО, навчаючись вже зрозуміли, що їм це не потрібно і вчилися зовсім не так, як здавали ЗНО".
Сімнадцятирічний Богдан Кузнєцов із Рубіжного, що на Луганщині, мріє стати лікарем-дерматологом. Готуючись до мультипредметного тесту, хлопець продовжує вивчати хімію та біологію.
"Хімія йде більше на фармацевтику, тобто там йде розподіл по спеціальностях: медицина, фізіотерапія. Там потрібна певна кількість балів на кожен предмет, наприклад: на фармацевтику потрібна хімія, на медицину — потрібна біологія".
Така самопідготовка свідчить про правильну мотивацію майбутнього студента, вважає проректорка черкаської медакадемії Любов Білик.
"Чому зараз дуже багато наших абітурієнтів говорять про те, що вони готують біологію чи хімію. От скільки років ми маємо ЗНО, одним із обов’язкових предметів для вступу на медичні спеціальності була біологія або хімія".
Цього року додаток до атестата про повну середню освіту враховувати не будуть, каже Любов Білик. Вступників оцінюватимуть лише за результатами мультипредметного тесту.
"Далі конкурс, ми ж не можемо взяти всіх охочих. Якщо абітурієнти з однаковою кількістю балів, тоді комісія читає мотиваційні листи. Є вимоги для його написання. І від того наскільки мотиваційний абітурієнт, ми повинні комісійно обрати, а ще комісійно пояснити чому мотиваційний лист одного кращий ніж інший".
Не потрібно применшувати чи знецінювати мультипредметний тест, зауважила директорка Черкаської медакадемії Інна Губенко. Будь-які нововведення завжди лякають.
"Мультипредметний тест достатній для того, щоб подивитися загальну картину, що може абітурієнт, єдине що, історія тут з'явилася і всі трохи злякалися. Була математика, то готувались до математики, тепер історія".
За словами випускника медуніверситету Влада Бобирьова, з кожним навчальним роком студенти-медики все чіткіше визначаються із майбутньою спеціалізацією, та все ясніше розуміють, що лікувати людей – це покликання. А відтак різниця прохідного балу не є вирішальною в успішності майбутнього лікаря.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram