У Черкасах з’явився дитячий клуб науки

26 жовтня 2017, 21:08

Днями в Черкасах відбулося відкриття оригінальної організації, яка пропонує юним жителям міста можливість провести вільний час з користю і цікавістю. Основна мета Клубу науки «Quark» – розвивати природні здібності дітей за допомогою наукових дисциплін. Фізику, хімію, математику та інші науки тут вивчають за допомогою гри, дослідів, та власних спостережень. Серед креативних освітніх новинок, які пропонують своїм учням викладачі «Кварку» – квадрокоптер, 3D-принтер, універсальні інструменти, вчительський стіл, на якому можна писати, стіни кабінетів, на яких можна малювати та багато іншого, повідомляє «Нова Доба»

– Клуб науки «Quark» – це сучасний простір для гармонійного всебічного розвитку сучасних дітей, починаючи від 4 років, – розповідає засновник організації Максим Сергієнко. – Ми працюємо з дітками від 4 років і до… Та, практично без верхньої межі, адже разом з дітьми можуть навчатися і дорослі. У нас є викладачі, всі, до речі, дипломовані спеціалісти, які допоможуть учням опанувати курси юного науковця і юного дослідника. Курс творчого розвитку, курс юного архітектора. Також є майстерня, яка оснащена сучасним приладдям, інструментами, безпечними для користування і для дорослих і для маленьких дітей.

За словами організаторів, ідея створення такого клубу з’явилася минулого року під час проведення міського фестивалю. Там була організована не звичайна дитяча наукова зона, де проводилося багато наукових експериментів. Багато батьків і дітей висловили бажання займатися такими речами постійно. Згодом був проведений конкурс «Наукова ліга», з яким організатори проїхали по 8 районах і провели майстер-класи з наукових дисциплін. Зацікавленість дітей саме експериментальним методом вивчення наукових дисциплін остаточно переконали в тому, що потрібно створювати постійну платформу, на якій кожна дитина зможе прийти і переконатися, що наука може бути веселою і цікавою.

– Для того, щоб дитина могла зростати гідним членом нинішнього креативного суспільства, вона повинна змалечку навчатися вчитися і розвивати свої природні здібності, – відзначає керівник клубу науки «Кварк» Вікторія Гуро, – на жаль, в сучасній системі освіти саме з таким підходом до навчання все, як то кажуть, дуже складно. Не рідко, подібний підхід залишається і в гуртках та різних закладах, які займаються дитячим позашкіллям. У нас же все навпаки. З кожною дитиною ми намагатимемося налагодити особливі стосунки. Однією з важливих умово нашого клубу є те, що в нас діти самі пропонують власні ідеє, ми ж підказуватимемо, як їх краще реалізувати і втілити в життя.

Програма роботи з дітьми в клубі поділяється на дві великі частини і залежить від вікової категорії учнів. Малюки віком від 4 до 6 років досліджують механіку і рух, дізнаються про принципи дії природних явищ і особливості рослинного і тваринного світу, займаються арткольоротерапією, музикуванням, розмальовуванням каміння, виготовленням лабіринтів і т. п.

Старші діти і підлітки, крім глибшого, ніж у школі, засвоєння матеріалу природничого та гуманітарного циклу, зможуть опанувати і малозрозумілі для звичайних вчителів, але важливі для нинішньої юні знання і вміння. Серед останніх: робота з 3D-прінтерами, стріт-арт, написання постів у соцмережах, ведення блогів і відеоблогів, запи відео- та аудіо-роликів, розвиток впевненості під час спілкування як з малими групами людей (в колективі однолітків), так і перед великими аудиторіями, мистецтво імпровізації, основи техномагії та мистецтва ілюзії і багато іншого.

Нині в новостворений клуб науки вже увійшло понад 50 юних дослідників, але вакантних місць ще досить багато. Тож організатори запрошують всіх охочих приєднуватися. Заняття проходять двічі на тиждень по півтори години у ТРЦ «Хрещатик-сіті», за адресою м. Черкаси, вул. Остафія Дашкевича, ТРЦ «Хрещатик-сіті» ,-2 поверх.
Подробиці про діяльність клубу можна дізнатися на його сайті www.quark.net.ua чи на офіційних сторінках у соцмережах Фейсбук та Інстаграм, або за телефонами (098) 261-01-11 та (097) 183-59-11.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору