У Черкасах з’явилися міні-скульптури, які допоможуть вийти заміж та купити житло

10 квітня 2017, 14:03

Фото: Про все

У Черкасах біля Палацу одружень та будинку братів Цибульських (у якому  розміщений музей Кобзаря) встановили міні-моделі цих архітектурних пам’яток. На кожній з них розміщена коротка інформація про споруди українською та англійською мовами, а також шрифтом Брайля. Офіційно відкрив ці споруди сьогодні міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Обидві міні-копії упродовж півроку створював черкаський скульптор Владислав Димйон, відтворюючи в точності до оригіналу. Кожну міні-копію поставили на колону, виготовлену із сталі , самі скульптури виготовлені з бронзи.

Працюючи над міні-копіями, розповідає скульптор, він згадував архітекторів, які проектували споруди.

- Згадував їх не злим тихим словом, бо ж під час роботи виникали питання по спорудах, а дізнатися відповіді не було в кого, - зізнається Владислав Димйон. – Будівлі насправді складні, багато дрібних деталей.

Фото: Про все

Передусім, такі міні-копії необхідні для незрячих, які про довколишній світ дізнаються зі слів інших. Тепер принаймні про дві міські споруди люди з вадами зору зможуть довідатися самостійно, доторкнутися до їхніх мініатюрних копій.

- Людям з вадами зору дуже важко зрозуміти щось, не бачачи цього та не маючи змоги доторкнутися, - зазначає Владислав Димйон. – Тепер ці люди можуть відчути об'єм будівлі і самостійно отримати про неї інформацію.

Фото: Про все

Першою шрифт Брайля прочитала черкащанка Тетяна Курко. Жінка говорить, що тепер, відчуваючи скульптури на дотик, вона уявляє, які ж вони насправді.

- Тепер такі люди, як я матимуть уявлення, які в місті є будівлі, - каже Тетяна Курко. – Ще хотілося б, аби такі копії були ще й біля музеїв.

Фото: Про все

Варто додати, що подібні міні-скульптури є у Львові. У Черкасах же планують зробити міні-копії й інших відомих у місті будівель.

Тим часом нинішні скульптури вже обростають легендами. Так, тим, хто бажає одружитися, варто прийти до Палацу одружень і взятися за невеликі антени на міні-копії будівлі та доторкнутися до балкону. А якщо хочете мати власне житло – прямуйте до будівлі братів Цибульських і тріть вікна на скульптурі. А башту на цій же скульптурі, пан Владислав, радить терти чоловікам, це, мовляв, додасть їм сили.

Фото: Про все

Водночас скульптор просить черкащан поставитися до скульптур із повагою.

- Не можна нищити те, що створено для міста та людей, - наголошує Владислав Димйон.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору