У Черкасах змінили Програму відзначення державних та місцевих свят

14 травня 2017, 23:31

12 травня на сесії Черкаської міської ради вносили зміни до Програми організації та проведення у м. Черкаси державних та місцевих свят, інформує "ВиЧерпно".

Обговорення не пройшло без суперечок, зокрема, депутат Олександр Згіблов запропонував, щоб одне з двох свят, приурочених до вшанування афганців, а саме: День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (15 лютого), прибрали. А залишили тільки День пам’яті загиблих в Афганістані (25 грудня).

Як пояснила директор департаменту організаційного забезпечення ЧМР Лілія Маліщук, таким чином фактично відзначається день введення і виведення радянських військ з Афганістану. І що самі «афганці» наполягають, щоб відзначали обидві дати.

- Введення? — перепитав хтось із депутатів,  — так це ж інтервенція. Це так буде введення російських військ на Донбас, будуть святкувати.

І незрозуміло, чому на вшанування Героїв Небесної Сотні витрачається менше коштів, ніж на теж свято «вторгнення» військ на територію Афганістану, обурювалися депутати.

Схожу аналогію депутат Згіблов навів із відзначенням дат Чорнобильської трагедії — вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 14 грудня та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастрофи 26 квітня.

- Є правда ще одна дата, яку потрібно святкувати обов’язково, особливо в Черкаській міській раді вона дуже актуальна — це 27 квітня День зради. Це коли Верховна рада України продовжила базування Чорноморського флоту (Російської федерації — ред.). Пропоную урочисто святкувати день зрадника, — запропонував Павло Карась.

- А ще 27 травня можна святкувати — День звільнення Африки, — почали звучати пропозиції від депутатів.

- Програма вже  прийнята, а фінансування приймається на один рік, — у свою чергу пояснила Лілія Маліщук, — тому що є фінансові напрямки в програмі. Ви зменшили цей рік на 300 тисяч.

Зрештою депутати з другої спроби 24 голосами проголосували за цей проект рішення з пропозицією Олександра Згіблова не фінансувати День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

З повним переліком свят і їх фінансуванням можна ознайомитися ТУТ.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

вася :

не х……….. что делать

Вгору