У Черкасах запрацювала програма допомоги «Жінка у потребі»

20 квітня 2015, 14:17

fullsize

Зараз, коли суспільство живе в стані постійного стресу соціальні проблеми лише загострюються. Адже стрес часто знімають алкоголем, а економічні негаразди б'ють насамперед по економічно залежним. Тому випадки домашнього насильства, шахрайства, руйнування особистих стосунків почастішали. Також з’явилися нові вразливі категорії – це вимушені переселенці та ті, у кого війна забрала найдорожче – життя близьких. Станом на початок року в Черкаській області перебувало майже 12 тисяч біженців з Криму та Сходу. Більшість з них – це жінки з дітьми.

З травня 2014 року КМГО «Молода Черкащина» починає надавати безкоштовні юридичні та психологічні консультації жінкам, які знаходяться у скрутних життєвих обставинах. Під такими обставинами ми розуміємо випадки насильства в сім’ї, не важливо – фізичного, економічного чи психологічного, втрата годувальника, розлучення, втрата роботи, тощо. Тобто жінки, які в силу обставин не мають змоги отримати платні послуги можуть звернутися до нас. Окремо ми фокусуємо увагу на допомозі переселенкам та жінкам з родин воїнів АТО.

Юристкою у проекті працюватиме Тетяна Кавальчук, яка вже кілька років надає юридичні консультації жінкам на безоплатній основі:

- Цей проект фактично розвинув діяльність громадської приймальні для жертв насильства в сім’ї, яка працює в КМГО «Молода Черкащина» з 2011 року. За цей час ми надали правову допомогу 245 особам, більше 90% - жінкам, допомагали захистити себе  в ситуації насильства в сім’ї, розлученні, поділі спільного майна подружжя, тощо. Зараз ми розширюємо коло жінок, які можуть звернутися за безкоштовною правовою допомогою,  адже в існуючій економічній ситуації у багатьох немає коштів на платну юридичну консультацію.

Звертатись за психологічною допомогою можна буде до психолога проекту – Анни Харченко:

- Наразі у Черкасах проживає багато переселенок, які стикаються зі складними переживаннями, адже втрата дому (не говорячи вже про втрату близької людини) через обставини, які не залежали від них напряму, може сильно підірвати базову довіру до життєвого процесу. Це може виражатись у постійній внутрішній тривозі і напрузі, поганому сні чи нічних жахах, панічних атаках. Дехто втрачає апетит чи не може налагодити свою соціальну активність. Окремою темою стає переживання родиною втрати близької людини. За таких обставин може бути складно віднайти як внутрішні, так і зовнішні ресурси і точки опори. Також важливо, щоб людина, яка стикається зі складнощами, які самотужки здолати часто не можливо, вчасно зверталась по кваліфіковану психологічну допомогу. Адже із живими складними переживаннями з допомогою спеціаліста впоратись на багато простіше, ніж із тими, які людина вирішила «перетерпіти».

Директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Скляренко дуже позитивно сприйняла новину про початок програми:

- Для мене ця ваша діяльність – як ковток свіжого повітря. Бо ми просто захлинаємося з тою, кількістю роботи, яку на нас поклала держава. Особливо влітку, коли я маю дати своїм працівникам відпустку. А влітку ми чекаємо повернення на Черкащину близько 8 тис. військових. Це буде новий виток проблем з агресією. Бо, на жаль, далеко не всі жінки можуть прийняти безболісно ті зміни, які відбулися з їхніми чоловіками на війні. І це призводить до проблем в родинах. Ми будемо дуже раді, якщо можна буде хоч частину жінок перенаправляти до вас.

Консультації надаватимуться не лише в Черкасах, але і в районних центрах області, в які будуть здійснювати виїзди спеціалісти. Для того, аби отримати консультацію, обов’язково потрібно попередньо записатися до відповідного спеціаліста за одним з телефонів: 0472-383 – 878 або 096-781-2842. Юридичну консультацію можна також отримати он-лайн на сайті «Захисти своє право!» - www.administr-law.org.ua

Також в рамках проекту планують надавати методичну допомогу іншим юристам, психологам та соціальним працівникам, які працюють або планують працювати з такими категоріями клієнтів. Для цього передбачено проведення тренінгів та випуск збірки методичних матеріалів: «Почути. Зрозуміти. Допомогти».

За інформацією КМГО «Молода Черкащина»

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору