У Черкасах започаткують премію на честь закатованого журналіста

17 липня 2017, 15:02

У Черкасах започаткують конкурс на здобуття журналістської премії імені закатованого журналіста та активіста Василя Сергієнка. Ініціатором виступила громадська ініціатива журналістів та громадських діячів, активістів Революції Гідності.

Такою ініціативою організатори хочуть вшанувати пам'ять вбитого журналіста.

До конкурсу збираються залучати  як черкаських медійників, так і всеукраїнських, адже постать Василя Сергієнка відома далеко за межами області.

- Приклад Василя Сергієнка є одним із кричущих, коли людина розслідувала діяльність місцевих бандитів і гучно про це говорила, і замовчати його змогло тільки таке нагле вбивство. Тому ми хочемо вшанувати його пам'ять і популяризувати напрям журналістів-розслідувачів, - зазначив громадський і політичний діяч Олександр Аронець.

На презентацію конкурсу із Корсуня приїхала дружина Василя Сергієнка -  Валентина Сергієнко.

- Це продовження справи мого чоловіка. Я вдячна всім журналістам, які підтримують мене на судах. Бо тоді суди хоч трохи просуваються. І це вселяє надію в те, що будуть покарані і замовники, і вбивці мого чоловіка, - сказала Валентина Сергієнко.

Загалом конкурс матиме 5 номінацій: краще розслідування в Інтернет-ЗМІ; краще розслідування у друкованому виданні; краще ТБ-розслідування; розслідування громадськими активістами та блогерами та Гран-прі від організаторів. Підтримати конкурс пообіцяли і в Черкаській міськраді.

Про перебіг судових засідань по справі Сергієнка нагадав корсунський активіст Олег Собченко:

- Ніхто не вірив, що будуть покарані навіть виконавці. А тепер є вже й організатор. Окремо ведеться справа щодо замовника, - зазначив він.

Щодо конкурсу Олег Собченко говорить, що це важлива пам'ять про Василя Сергієнка та можливість активістам не боятися погроз.

Варто додати, що наступне судове засідання по справі Василя Сергієнка відбудеться вже 24 липня.

 

Коментарі

Вгору