У Черкасах заднім числом звільнили двох бійців АТО (відео)

19 червня 2015, 10:00

Поки вони захищають батьківщину від окупантів, хтось окуповує їхні робочі місця. У Черкасах охоронна фірма заднім числом звільнила двох співробітників, які служать зараз в АТО. Як про це дізналися бійці і чи зможуть вони повернути собі роботу, - інформують Подробности.

Накульгуючи на одну ногу, розвідник Володимир Нелін піднімається в свою маленьку кімнатку в старому гуртожитку. Тут живе з сім'єю - чотири людини. На громадянці він працював в охоронній фірмі. Тепер про колишню роботі нагадує лише чорна форма в шафі і службове посвідчення.

Володимира звільнили буквально на наступний день після мобілізації. Але дізнався про це боєць, коли приїхав у відпустку. Через вісім місяців!

"Коли ми працювали в "Охороні-сервіс", я ж водій-механік, ой водій групи швидкого реагування. 2.09.14 року остання зміна перед тим, як я пішов в армію А звільнили 5 числа ..", - Розповідає боєць АТО Володимир Нелін ,

Олег Чернов - танкіст. Його звільнили з тіїю ж охоронної фірми у вересні минулого року. Щоб з'ясувати чому його позбавили роботи, прийшов до вже колишнього директора. Розмову записав на диктофон.

"- Маркович, це нормально, що люди йдуть в армію, а ви їх звільняєте тут же заднім числом?

- Я ж вас туди не призивав?

- Тобто вам все одно, що тут Путін буде, ви тут сидите спокійно?

- Так, я сиджу тут спокійно! Я не вирішую політичних питань".

Олег хотів вирішити питання мирним шляхом, але нічого не вийшло. Тепер, разом з Володимиром, відстоюють свої права через суд. І вони не єдині, хто постраждав від такого беззаконня.

"На цій фірмі зараз всіх охоронців змусили написати заяву на розрахунок. Без дати. Всі написали. Третій, хто зараз пішов в армію за призовом, його змусили теж заяву на розрахунок написати...", - розповідає боєць АТО Олег Чернов.

У самій охоронній фірмі, толком нічого не пояснюють. Мовляв, контракт у Володимира та Олега закінчився якраз перед мобілізацією. Тому й звільнили.

"Я дізнався про контракт взагалі в суді".

"Якщо є документ і є підпис людини, значить і дату ставила людина".

До цих пір інтереси бійців представляли тільки юристи та волонтери. Тепер втрутилася і прокуратура. Там кажуть, звільняти мобілізованих директор фірми не мав права. За законом за бійцями повинні бути збережені робочі місця і середня зарплата протягом всієї служби.

"В даний час працівники фірми, з працівниками прокуратури на контакт не пішли. Тому були написані відповідні заяви. Стаття 172 - грубе порушення законодавства про працю", - пояснює старший прокурор відділу прокуратури міста Черкаси Жанна Заглядова.

У прокуратурі збираються відкрити ще одну кримінальну провадження за фактом підробки документів працівниками фірми. Але на першому засіданні суду бійцям, схоже, бути присутнім не судилося. 21 червня обидва знову вирушають в зону АТО.

Поділитись

Коментарі

Вгору