Музичні вітання, дитячі конкурси, майстер-класи просто неба, ярмарок народних майстрів та спільний «кривий танок» – таким атмосферним був один із днів «Черкаського Великоднього фестивалю». Його провели у понеділок, 9 квітня, на Соборній площі та у сквері «Юність». Цього року – всьоме. У середмісті працювала низка локацій, аби кожен відвідувач міг знайти тут щось цікаве саме для себе.
У рамках фестивалю, серед іншого, відзначили й учасників конкурсу арт-об’єктів «Черкаська писанка – 2018». Над створенням десяти вуличних інсталяцій, ознайомитися з якими можна було впродовж минулого тижня, працювала студентська молодь міста та учні шкіл естетичного виховання. Переможців творчого змагання в різних номінаціях нагородив заступник мера Черкас Ігор Волошин.
– Від імені міського голови, виконавчого комітету та депутатського корпусу щиро вітаю всіх присутніх із Воскресінням Господнім. Усім черкащанам, українцям, з нагоди світлого свята хочу побажати надії, віри та добра. Нехай у ваших домівках завжди живуть затишок і щастя, – сказав Ігор Володимирович та відзначив високий рівень кожної з представлених на площі робіт. – Кожна писанка – унікальна й неповторна, у кожній із них – закладений глибинний зміст. Тож тих, хто програв, тут немає.
За висновками журі, у номінації «патріотичність» диплом переможця конкурсу арт-об’єктів «Черкаська писанка – 2018» дістався Центру дитячої та юнацької творчості за втілення роботи під назвою «Добро і зло», за «багатогранність» – колективу Східноєвропейського університету («Сила роду»), за «яскравість» відзначили Черкаську дитячу школу мистецтв та її «Квіткову красуню», за «стильність» – Черкаський державний бізнес-коледж і його писанку «Україна Єдина», за «оригінальність» – Багатопрофільний молодіжний центр («Українська Покрова»), за «міфологічність» – Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького («Яйце-Райце»).
Найбільш «витонченою» визнали писанку «Життя триває», яку створив народний художній колектив ART-студія «Глорія». У номінації «майстерність» першість взяла дитяча художня школа імені Данила Нарбута зі своєю роботою «До сонця!».
Гран-прі конкурсу в номінації «унікальність» виборов Черкаський державний технологічний університет («Погляд у майбутнє»), а в номінації «традиційність» – робота Черкаського художньо-технічного коледжу.
Учасників великоднього фестивалю привітав і директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов.
– Великдень – особливе свято, яке дарує всім нам тепло, світло і надію, зміцнює нашу віру, – сказав він. – Уже традиційно в цей день ми всі разом збираємося на центральній площі, аби насолодитися символами свята, виготовленими талановитою молоддю Черкас, та доторкнутися до самобутніх українських традицій.
Сергій Воронов у межах фестивалю відзначив переможців виставки робіт юнацької та дитячої творчості «Великдень у Черкасах». Серед них – учениця 6-А класу зі школи №10 Марина Задорожня, колектив «Творча майстерня» зі школи №2, Анна Литвиненко з 9-Б класу колегіуму «Берегиня», Аліна Журавель з 9-Б класу спеціалізованої школи №20, Альона Панкратова з 10-М класу 4-ої школи.
Найкращим великоднім деревом, які «розквітли» у сквері «Юність», цього року назвали роботу вихованців Центру дитячої та юнацької творчості.
Кульмінацією свята став спільний «кривий танок» у супроводі веснянок та гаївок.
За повідомленням прес-служби ЧМР.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram