У Черкасах викладачі гуртків і батьки школярів турбуються, чи виживе позашкілля після реформи

03 грудня 2015, 17:58

Чи виживе позашкілля після реформи? За це нині турбуються і викладачі гуртків, і батьки школярів. Цього року після впровадження реформи децентралізації гуртки та школи мистецтв повністю фінансувались із міського бюджету. Та чи буде так і наступного року – поки що питання відкрите, інформує ЧСН.

У черкаських музичних школах справжнє сузір’я талантів. Навіть наймолодші учні привозять із конкурсів перемоги.

Цього року гуртки вперше фінансуються лише із міського бюджету, це початок реформи децентралізації. Потреби позашкілля у 2015 році задовольнили на 100%, та чи буде так завжди не зрозуміло. Подальшою долею гуртків переймаються і викладачі. Бояться, що зміни будуть не на краще.

Чиновники заспокоюють – натепер грошей вистачає на всіх, але лише на нагальні потреби. Та чи буде так і наступного року гарантувати не можуть. Усе через проект Закону про державний бюджет, де вказано, що місцеві скарбниці мають виділяти гроші ще й на утримання профтехучилищ та коледжів. А суми вдвічі більші, ніж нині витрачають на позашкілля.

Більше за все, що школи мистецтв і різноманітні гуртки фінансуватимуть по залишковому принципу, бояться батьки. Адже якщо для виживання позашкілля доведеться зробити платним, дозволити його собі зможуть не всі.

Коментарі

Вгору