Чи виживе позашкілля після реформи? За це нині турбуються і викладачі гуртків, і батьки школярів. Цього року після впровадження реформи децентралізації гуртки та школи мистецтв повністю фінансувались із міського бюджету. Та чи буде так і наступного року – поки що питання відкрите, інформує ЧСН.
У черкаських музичних школах справжнє сузір’я талантів. Навіть наймолодші учні привозять із конкурсів перемоги.
Цього року гуртки вперше фінансуються лише із міського бюджету, це початок реформи децентралізації. Потреби позашкілля у 2015 році задовольнили на 100%, та чи буде так завжди не зрозуміло. Подальшою долею гуртків переймаються і викладачі. Бояться, що зміни будуть не на краще.
Чиновники заспокоюють – натепер грошей вистачає на всіх, але лише на нагальні потреби. Та чи буде так і наступного року гарантувати не можуть. Усе через проект Закону про державний бюджет, де вказано, що місцеві скарбниці мають виділяти гроші ще й на утримання профтехучилищ та коледжів. А суми вдвічі більші, ніж нині витрачають на позашкілля.
Більше за все, що школи мистецтв і різноманітні гуртки фінансуватимуть по залишковому принципу, бояться батьки. Адже якщо для виживання позашкілля доведеться зробити платним, дозволити його собі зможуть не всі.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram