У Черкасах вручили премію імені Василя Симоненка

13 січня 2016, 17:58

12 січня відбувся літературно-мистецький вечір з нагоди 81-ї річниці від дня народження Василя Симоненка. У заході, який проводили у обласній філармонії, взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль, депутат обласної ради, лауреат Симоненківської премії Валентина Коваленко, представники творчої інтелігенції Черкащини, шанувальники творчості поета.

У фойє філармонії учасники заходу мали можливість оглянути тематичну книжкову виставку, присвячену життю та творчості митця, підготовлену обласною юнацькою бібліотекою ім. В. Симоненка.

На початку літературно-мистецького вечора на екрані, встановленому в залі, присутнім продемонстрували фільм про Василя Симоненка. У залі лунали вірші В.Симоненка у виконанні автора.

До присутніх з привітальним словом звернулися керівники області. Віталій Коваль зазначив, що в українській історії важко пригадати людину, яка б у 28 років мала такий потужний, величезний творчий літературний спадок, який має Василь Симоненко. Його творчість вчить усіх нас бути українцями, вважає заступник голови облдержадміністрації. Голова конкурсної комісії Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка Володимир Поліщук зауважив:

– Одним із виразників нашого пошанівного ставлення до великого поета і громадянина є Всеукраїнська літературна премія імені Василя Симоненка, започаткована Черкаською обласною радою і облдержадміністрацією для заохочення професійних і непрофесійних літераторів до створення високохудожніх творів, у яких відстоюється демократична українська державність. Цьогоріч, як і в попередні роки, конкурс на здобуття цієї премії був дуже достойним, представницьким і конкуренція була гострою. За здобуття премії боролося зо два десятки літераторів.

Було оголошено лауреатів премії 2015 року. Ними стали Олександр Кучеренко (Олександр Обрій) з Миколаївщини у номінації «За кращу першу поетичну збірку» за збірку поезій «Абетка юності» та Микола Шамрай з с. Пекарі Канівського району у номінації «За кращий художній твір» за збірку поезій «Клятва грому». Їм вручили дипломи лауреатів та сертифікати на отримання грошової премії у розмірі 15 тисяч гривень.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору