У Черкасах водоканалівці виявили 10 самовільних врізок у водогони

11 червня 2014, 15:23

У Черкасах тривають рейди комунальників з пошуку незаконних врізок у водогони. З початку року виявлено близько 10 випадків безоблікового водокористування, зазначають в інспекції з контролю за водокористуванням та промисловим водовідведенням КП "Черкасиводоканал", інформує прес-служба відомства.

До роботи інспекції долучилися й інші служби підприємства – центральна диспетчерська, працівники цеху мереж ВіВ, контролери служби обліку реалізації води і стоків.

– Будь-яке самовільне приєднання до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення є незаконним і завдає чималих збитків Водоканалу, адже воду використовують безоплатно, фактично це крадіжка, – наголошує начальник інспекції з контролю за водокористуванням та промисловим водовідведенням Микола Мосур. – Для пошуків ми маємо усі сучасні прилади: кореляційний витокошукач, локатор-трасошукач, звуковий імпульсатор, витратоміри.

Усі виявлені незаконні врізки працівники КП "Черкасиводоканал" від’єднують від водопостачання. Відновлення надання послуг відбувається лише після реєстрації та оплати усіх робіт, пов'язаних із реєстрацією самовільної врізки. Також порушник має сплатити за весь період незаконного користування водопостачанням та за виїзд бригад підприємства для від’єднання та повторного приєднання до мережі централізованого водопостачання.

Наразі Водоканал закликає власників приватних будинків та промисловців не ухилятися від дотримання вимог чинного законодавства та належним чином оформлювати підключення до мереж водопостачання та каналізації. Це дозволить уникнути значних технічних та формальних труднощів у випадку примусового припинення безоблікового водокористування.

Довідка

Відповідно до «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України» (які затверджені Наказом Мінжитлокомунгоспу 27.06.2008 № 190):

п. 4.3. Забороняється будь-яке самовільне приєднання об'єктів водоспоживання до діючих систем централізованого водопостачання та водовідведення (включаючи приєднання до будинкових вводів, внутрішньобудинкових мереж або до мереж споживачів).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору