БО «Черкаська мережа» у рамках проекту RESPECT надає консультаційну допомогу ВІЛ-інфікованим, які зазнають різних видів дискримінації. У більшості випадків міфи та дезінформація про ВІЛ/СНІД породжують відчуженість та дискримінацію у сфері праці, надання медичних та освітніх послуг.
Насамперед, фахівці БО «Черкаська мережа» надають правдиву інформацію про ВІЛ\СНІД тим, хто може зіштовхнутися із ВІЛ-інфікованими у своїй практиці. Це послуговує попередженням випадків дискримінації, профілактики упередженого ставлення до ВІЛ-позитивних людей. Однак коли все ж такі випадки трапляються, із обома сторонами конфлікту – як із тим, кого дискримінували, так і з тим, хто дискримінував, - поводить роботу юрист.
- В Україні на державному рівні передбачено заходи, спрямовані на підтримку людей, які живуть з ВІЛ, зокрема дотримання їхніх прав, – роз’яснює юрист проекту RESPECT Алла Юрковська. – У 2014 році на законодавчому рівні затверджено Загальнодержавну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції\СНІДу на 2014-2018 роки, діє Закон України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини, та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ». Тобто держава гарантує забезпечення реалізації послідовної політики, спрямованої на формування толерантного ставлення до людей, які належать до груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, та людей, які живуть з ВІЛ. А порушення прав цих людей, відповідно, є порушенням закону. Це стосується різних сфер. От скажімо, якщо людину дискримінують на робочому місці, навіть якщо вона працює у приватній фірмі, це може бути кваліфіковано як суспільно небезпечне діяння, за що передбачена кримінальна відповідальність.
Фахівці БО «Черкаська мережа» роз’яснюють ВІЛ-інфікованим їхні права та надають юридичний супровід, коли виникає проблема. В організації впевнені: таким комплексом дій можна побороти стигму та дискримінацію ВІЛ-позитивних черкащан.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram