21 листопада 2017 року у Черкаському художньому музеї відкрилася виставка малюнків Анастасії Андрущенко та Ольги Іванець.
Куратор виставки, відомий черкаський художник Володимир Яковець, славиться своєю роботою з молодими та талановитими майстрами пензля. Саме за його ініціативи у черкаському мистецькому просторі було проведено низку виставок для художників різного віку. Серед його проектів вирізняються «ДІАЛОГИ», які проводяться восьмий рік поспіль.
Перебуваючи у постійному пошуку нових талантів, Володимир Яковець натхненно працює з дітьми, викладаючи уроки малювання у Черкаській художній школі ім. Данила Нарбута. Саме там майстер і познайомився зі своїми майбутніми ученицями Анастасією Андрущенко та Ольгою Іванець. Як досвідчений педагог Володимир Яковець відразу розпізнав талант у роботах маленьких дівчаток. І от, попрацювавши з Настею та Олею понад рік, художник вирішив продемонструвати роботи своїх учениць громаді міста.
На виставці представлено близько 40 дитячих робіт, виконаних переважно гуашшю та олією на пастелі. У сюжетах переважають пейзажі, адже дівчатка обожнюють малювати навколишній світ, вкотре звеличуючи красу природи, як це робили у всі часи великі та імениті художники. Подекуди реалістичні сюжети просякнуті фантастичними нотками, які дитяча уява втілює на папері.
Ще однією темою, широко представленою на виставці, є тварини. Домашні улюбленці та лісні жителі постають перед нами у звичайних та незвичайних образах водночас. Наділені казковими рисами, вони ніби оживають на малюнках, передаючи у такий спосіб і характер маленьких художниць.
Анастасія Андрущенко та Ольга Іванець за останні два роки навчання у художній школі ім. Данила Нарбута та під професійним керівництвом свого учителя Володимира Яковця неодноразово були учасницями міських, обласних та всеукраїнських виставок, таких як: «Арт-Хвіст», «Діалоги», «Антракт», а також обидві здобули премії за участь у регіональному патріотичному фестивалі «Червоні маки» у 2017 році.
Не зважаючи на те, що це їхня перша персональна виставка, дівчатка підійшли до справи серйозно та відповідально. Вони не лише продемонстрували свої живописні здібності, але й творчо оформили кожну з робіт, вигадавши ліричні та казкові назви своїм роботам.
За повідомленням Черкаського художнього музею.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram