Відома українська майстриня та член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Марія Гайдай презентувала творчий доробок, створений за роки праці на фабриці художніх виробів імені Лесі Українки. Урочисте відкриття ретро-виставки «Вишивана магія орнаментального письма» відбулося 4 грудня у холі Черкаського обласного краєзнавчого музею, пише Нова Доба.
Родзинкою заходу стало відтворення напівзабутого етнодійства, що відбувалося у давнину на свято Варвари-вишивальниці. Також творчий колектив музею виконав автентичні щедрівки та продемонстрував гостям давню українську традицію – вареники «з сюрпризами»
- Мій творчий шлях розпочинався на фабриці імені Лесі Українки на Черкащині, у м. Черкаси ще у 1980-му році. На виставці представлені вітрини, де лежать фотографії ще з тих часів. Ми їздили на велосипедах по Черкащині та вивчали вишивку. Ми хотіли побачити її справжньою, такою якою вона є. Знати вишивку не по книжках, а хотіли відчути її атмосферу, – згадує Марія Гайдай. – Пройшло багато років і я зберегла у себе вдома, вже не займаючись вишивкою, зразки, які були створені на фабриці імені Лесі Українки. Кожен – має свою історію. Я подумала, що було б добре, щоб вони зберігалися у Черкаському краєзнавчому музеї. Завдяки ініціативі Володимира Жуковця, який за допомогою комп’ютерної програми відтворив всі мої орнаменти у такому вигляді, якими ми бачимо зараз. Тепер їх можна поширювати. Таким чином ці орнаменти будуть продовжувати жити.
Відвідати виставку та більш детально ознайомитися із творчістю Марії Гайдай можна з 4 по 21 грудня у Черкаському обласному краєзнавчому музеї.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram