Напередодні 24-ої річниці Незалежності нашої держави сталася визначна подія в культурному житті Черкащини. 20 серпня відбулося відкриття галереї народного мистецтва. На святі були присутні представники обласної держадміністрації, обласної ради, департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, громадські діячі та небайдужі до збереження народних традицій люди.
Кожен, хто виступав з вітальним словом наголошував на значимості відкриття галереї для культурного життя Черкащини та можливості збереження наших національних цінностей, що дає змогу представляти твори наших майстрів та виховувати нове покоління в дусі національних традицій.
Саме тут цього дня були вручені дипломи лауреатам щорічної обласної премії імені Данила Нарбута та сертифікати на отримання грошових нагород. А ще в день відкриття галерея отримала подарунки. Від імені міського голови презентували лазерний принтер.
А заслужений художник України Олександра Теліженко розповіла історію створення галереї, яка була в задумах ще 1993 року. Приміщення, яке виділили під галерею – це колишня друкарня редакції газети «Черкаський край», а тому в подарунок передала історичне рішення обласної ради про передачу приміщення у власність Черкаському обласному осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України. При цьому вона ще й здійснила свою давню мрію - розбивши пляшку шампанського об фасад будівлі, наголосивши, що культура – це генний код нації, що не тільки зберігає традиції, а й надає розвиток складової нашої національної ідеї.
- Це свято народного мистецтва нашої країни, а не тільки Черкащини, - акцентував голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген Шевченко. – Це фактично головна галерея майстрів, єдиний мистецький майданчик, що презентуватиме Шевченків край та всю культуру народного мистецтва нашої держави. Оскільки Черкащина на перетині туристичних шляхів, то вона стає містком, де показуватимуть мистецькі здобутки.
Голова Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова звернула увагу на те, що сьогодні відкривається не виставка, до речі, колекція надана Художнім музеєм, а галерея народного мистецтва.
– Ми й раніше проводили тут вибірково майстер-класи по писанках, іграшках: новорічній та різдвяній. У вересні щільно працюватимемо з школярами та батьками. Навчатимемо робити іграшки, обереги, вишиванки, кераміку – тобто працюватимемо з усіма видами народного мистецтва. Тепер обласна спілка має приміщення, що працюватиме щодня, куди можуть завітати охочі. Проводитимемо міні-виставки та обговорення робіт, що дасть можливість отримати поштовх для подальшого розвитку, залучатимемо молодих майстрів, яким зможемо передати свою майстерність. Головне – долучити людину до мистецтва, яке вона вибере за основу, а згодом початківець зможе презентувати свої роботи на ярмарках і виставках.
За інформацією департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram