17 січня у музеї "Кобзаря" Т.Г.Шевченка відкрилася виставка «Вишивала, Вишиваючи співала».
Про це повідомив завідуючий відділом історії краю Черкаського обласного краєзнавчого музею, фотограф Сергій Ганницький у Facebook.
Нараховують більше сотні технік вишивання. Та з-поміж них майстрам найбільше полюбився хрестиковий шов, тому що він простий у виконанні. До того ж, хрест - давній сакральний знак.
В колекції музею «Кобзаря» чимало вишитих портретів Тараса Шевченка. Здебільшого, вони виконані майстрами за кількома схемами, які в 1960-1980 х рр. друкувались у журналі «Радянська жінка». Через це багато зображень однотипні.
Іноді ми навіть не знаємо ні прізвищ вишивальників, ані в якому регіоні виконана робота. У кожній роботі є свої індивідуальні особливості. Адже, навіть шиючи за схемою, майстри вносили свої зміни: у підборі кольорів, ниток і тканини, в композиції зображуваного, іноді навіть у комбінуванні технік. Значно рідше, ніж хрестик, використовувалась гладь.
На виставці представлено також і авторські роботи Т.І. Багрій, О.І. Притули, O.A. Сокуренко та Заслуженого художника України О.В. Теліженко.
Комп'ютерні технології дозволяють розкласти на схеми будь-яке зображення, що значно урізноманітнює вишивану шевченкіану.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram