Обмінялися досвідом та почули про цікаві проекти, які можна реалізувати у межах своєї громади. У Черкасах пройшов форум сільських голів з питань взаємовигідного партнерства громади, бізнесу та влади. Його ініціатором уже традиційно виступив «Благодійний фонд «Урожай-громаді» спільно з ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП.
Форум зібрав близько 100 сільських голів, старост та керівників новостворених ОТГ, на територіях яких працює ТОВ «НВФ «Урожай». Організатори таке зібрання проводять вже втретє і відзначають його результативність. Адже, передусім, подібне живе спілкування дозволяє ініціювати важливі для громад проекти, у фінансуванні яких і допомагає Благодійний Фонд «УРОЖАЙ – ГРОМАДІ».
Тож під час нинішнього форуму присутні спільно обговорили проекти, які вже вдалося втілити у життя, а сільські голови та представники ОТГ, тим часом, намітили, які проекти хочуть здійснювати на своїх територіях вже цього року.
- Подібна зустріч з представниками громад – це ще один крок до налагодження якісної співпраці з ними, –- розповідає директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік. – Адже наше підприємство зацікавлене в тому, щоб території присутності агроіндустріального холдингу МХП розвивалися, а не занепадали, як більшість сіл сьогодні. Для цього ми, насамперед, залишаємося сумлінним платником податків, тільки торік «Урожай» сплатив понад 200 млн грн у бюджети різних рівнів. Додатково спрямовуємо кошти на підтримку соціальної сфери сіл: на ремонт закладів охорони здоров’я, шкіл, сільських будинків культури тощо. Таким чином ми намагаємося жити одним життям з селом, з тими людьми, які довірили нам свої земельні ділянки.
Про співпрацю з «Урожаєм» розповіла сільська голова села Хлистунівка, що в Городищенському районі, Наталія Сенкевич:
- З ТОВ «Урожай» та БФ «Урожай-громаді» ми співпрацюємо вже давно. Це наш постійний партнер у всіх наших починаннях. Якщо, наприклад, говорити про рік, що минув, то завдяки «Благодійному фонду «Урожай-громаді» та «Урожаю» у нашому селі з’явився фітнес-зал. Справа в тому, що для чоловіків у нас є окреме приміщення, а для жінок не було. Фітнес-зал ми створювали за тристоронньою угодою: 40 тисяч надав Благодійний фонд спільно з «Урожаєм», 35 тисяч – сільська рада, а третьою стороною виступили наші люди, які фізично допомагали в роботах. Тепер як молодим дівчатам, так і дорослим жінкам є де займатися спортом. А цього року також братимемо участь у конкурсі проектів, адже хочемо обладнати у селі ще й стоматологічний кабінет, - розповідає голова села.
Фітнес-зал – це лише один із багатьох проектів, який підтримав Благодійний фонд. Про всі інші проекти під час форуму розповіла директор благодійного фонду "Урожай-громаді" Тетяна Волочай. Загалом, за її словами, на соціальні проекти різних спрямувань фондом було витрачено понад 8, 5 мільйонів гривень.
- Для нас важливо, щоб проекти були актуальними для людей. І коли сільські голови говорять, що вони готові працювати на умовах співфінансування, то це свідчить про важливість питання, – зауважує Тетяна Волочай. – Цього року ми вже втретє пропонуємо громадам брати участь у конкурсі мікрогрантів. Перемогу здобудуть десять авторів найбільш соціально значущих проектів і отримають на їх реалізацію по 50 тисяч гривень. До речі, ми беремо на себе і зобов’язання з організації навчання сільських голів писати проекти та подавати конкурсні заявки. Також переможці конкурсу мікрогрантів матимуть можливість відвідати одну з європейських країн і перейняти досвід місцевого самоврядування.
Як розповіла Тетяна Волочай, «Урожай-громаді» разом з ТОВ «НВФ «Урожай» свою діяльність спрямовують не лише на підтримку соціальної сфери села, а й на розвиток громад. Для цього торік Фонд став партнером Програми «Майстерня сільських ініціатив», «Наукова ліга» та ГО «Хелп енд тревел», щоб працювати з сільською молоддю та допомагати сільським хлопцям та дівчатам ставати ініціативними та соціально активними.
Серед проектів, які Фонд реалізовував у співфінасуванні із громадами можна виокремити такі як: встановлення відеокамер на важливих для сіл об’єктах, створення кабінету лікувальної фізкультури, створення міні-футбольного поля із штучним покриттям, реконструкція сільського млина тощо.
Також серед учасників Форуму було проведено розіграш цінних подарунків. Нетбук дістався Наталії Гибало, голові Петриків, що на Городищині. А настільні канцелярські набори виграли голова Беркозівки, що на Канівщині, Іван Вощан, та голова Моринської ОТГ, що на Корсунщині, Анатолій Видута.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram