Руйнування міфів і корисні лайфхаки: у Черкасах відбувся другий StudIT Fest

25 вересня 2018, 14:37

Руйнування міфів і корисні лайфхаки: у Черкасах відбувся другий StudIT Fest

У суботу, 22 вересня, в Черкасах у приміщенні обласної філармонії відбувся вже традиційний івент StudIT Fest 2018. Під час заходу всі охочі могли ознайомитися із експозоною, діяльністю та освітніми програмами провідних ІТ-компаній міста. Окрім того, відбулася панельна дискусія на тему “Освітні ІТ-проекти та їхня роль у побудові успішної кар’єри”.

- Подібні заходи Cherkasy IT Cluster проводить двічі на рік. Мета – показати молоді можливості для старту у сфері ІТ, інсайди та лайфхаки, - розповідає керівник Cherkasy IT Cluster Анастасія Негода.

– Саме такі івенти допомагають стартувати тим, хто вирішив пов’язати своє життя із ІТ, або хоча б могли себе уявити у цій сфері. На сьогодні є дуже велика потреба в ІТ-спеціалістах, і не тільки в Черкасах, а загалом на ринку. Це галузь, яка постійно і динамічно розвивається, тож, без самоосвіти і постійного навчання – нікуди. Так само складно і зі знанням англійської мови, яка необхідна для роботи з клієнтами, треба розвивати і комунікаційні навички, їх часто не вистачає, – зазначає Анастасія Негода.

На початку Анастасія Негода презентувала результати дослідження серед студентської молоді щодо обізнаності з розвитком в ІТ-галузі. Саме з порогу входження до індустрії у 2018/2019 році та навичок майбутнього й ідеального ІТ-спеціаліста і розпочали панельну дискусію.

Спікерами виступили Богдан Сергієнко – співзасновник Masters Academy, технічний директор Master of Code Global, Олександр Котов – нead of Talent Integration Department InterLink, Тетяна Медведенко – нead of HR eKreative, Олена Власюк – CEO, co-founder at Titanium Labs and Titanium Labs Blockchain Academy, Олег Новіцький – керівник освітнього проекту SPD-University, SPD-Ukraine.

Руйнування міфів і корисні лайфхаки: у Черкасах відбувся другий StudIT Fest

- На сьогодні занадто багато міфів про ІТ, які просто необхідно розвінчувати, - переконаний співзасновник Masters Academy Богдан Сергієнко. – Багато хто думає, що прийти у цю сферу дуже просто, “ввійшов в ІТ”, пройшов курси –отримуєш зарплату в доларах США і робити нічого складного не треба. Насправді цей ринок досить насичений, ІТ розвивається швидше, на мою думку, ніж будь-яка інша сфера. Тож, тут досить велика конкуренція. Якщо порівняти поріг входження до індустрії із попередніми роками, то він у рази вищий, і зростати буде постійно. Тож, сподіватися на легкий шлях не варто.

За словами Олександра Котова, необ’язково зі старту мати технічну спеціальність, головне - бажання та зацікавленість.

– Але не забувайте, що поряд є ті, які добре знають програмування, математику. Ви не повинні від них відставати. База є необхідною, але не вона є вирішальною. Якщо ви захоплені цією справою, не скнієте за монітором заради грошей, а вам дійсно цікаво розібратися, як все працює – все вийде. Це і є драйв, внутрішній вогник, який спонукає вивчати щось нове.

Спікери розповідають, що у освітній практиці натрапили на проблеми занадто великих очікувань від освітніх проектів. Наголошують, що курси - це хороший старт, а не гарантія успіху. Головною ж є самоосвіта. Сучасні тренди диктують правила гри, і їх треба дотримуватися. Межі в ІТ – немає.

– Поки ти вивчив одну технологію, до неї вже вийшов update, а за тиждень - вийшла інша нова технологія, – додає Тетяна Медведенко. - ІТ-фахівці повинні вміти відповідально, у встановлені терміни, системно виконувати поставлені завдання. Велику увагу варто приділяти вивченню англійської мови, адже саме на ній в основному спілкуються клієнти компаній, важлива вільна комунікація, окрім того – саме англійською виходить найновіша навчальна література, без ознайомлення із якою йти в ногу з часом просто неможливо.

Спеціалісті додають: не на останньому місці для фахівця ІТ – комунікаційні навички. Не треба боятися ставити питання, навіть якщо вони не дуже розумні. Адже чим більше ви витрачаєте часу на вирішення проблемного питання – тим більше затримуєте весь процес опрацювання замовлення і можете не вкластися у дедлайни та підвести всю компанію.

– Коли людина боїться ставити питання і просто сидить мовчки над завданням - це найгірше, – говорить Олена Власюк. – Треба переборювати і працювати над собою. Не соромтесь визнати того, що ви чогось не розумієте. Виходьте із зони комфорту, інакше ви не станете ефективним працівником.

Розвінчують учасники івенту і міфи про те, що ІТ-фахівцями можуть бути лише хлопці. Насправді на сьогодні у цій сфері успішно працюють і дівчата, які займають позиції розробників, спеціалістів із тестування, менеджерів із управління персоналом та менеджерів ТОП-рівня.

Спікери радять початківцям максимально інтегруватися в ІТ-спільноту міста, користуватися усіма наявними можливостями, шукати менторів, відвідувати курси, лекції, ІТ-івенти, аби постійно розвиватися, знайомитися із лайфхаками ІТ-сфери і ніколи не зупинятися на досягнутому.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору