Два роки тому ЧСН розповідала історію двох молодих продавчинь, яких майже на день зачинили у цигарковому кіоску, де вони раніше неофіційно працювали, і залякуваннями змусили підписати боргові розписки на кількасот тисяч гривень. Ця історія тягнеться вже більше п’яти років. Їхній борг непомірно зростав. Лише нещодавно Апеляційний суд визнав таки договори позики недійсними. Втім слідство щодо насилля над продавчинями незавершене, інформує ОДТРК Рось.
Те, що добре вже не буде, дівчата зрозуміли, коли відкрити провадження у їхній справі правоохоронці відмовляли 2 роки. У 2013-ому після численних скарг у різні інстанції, провадження зареєстрували. Але результатів немає і досі.
Два роки тому тодішній заступник прокурора Черкас Михайло Буджерак запевнив, що прокуратура взяла на контроль хід слідства, а винних у затягуванні покарали.
Під тиском погроз фізичної розправи вночі дівчата підписали не лише боргові розписки – кожна на суму нібито виявленої нестачі 65 тис. грн., а й 2 договoри позики на таку ж суму, оформлені на третю особу.
Позичальниця у суді наполягала на поверненні боргу від обох колишніх продавчинь кіоску. У 2013 році рішенням Апеляційного суду правочин по договору позики з однією з дівчат, визнано неукладеним. Роком пізніше неукладеним визнано і другий договір. Втім залишається відкритим питання щодо насилля над дівчатами.
Досудове розслідування триває і досі. Прокуратура Черкас готує службову перевірку роботи слідчого у цьому провадженні за невиконання службових обов’язків.
Для завершення розслідування справи п’ятирічної давнини у міліції залишилося часу до кінця цього місяця. Чи буде встановлена істина, і чи понесуть відповідальність винні?
A правознавці вкотре попереджають – працевлаштування без належного оформлення трудових відносин – це порушення законодавства, конституційних прав та соціальних гарантій. Зважте на це, щоб не потрапити у боргове рабство.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram