У Черкасах творець «Кіборгів» презентував свій новий фільм

06 травня 2018, 22:45

Український історико-драматичний фільм «Чужа молитва» презентували вчора у Черкасах. Окрім перегляду кінострічки відбулась творча зустріч з її режисером Ахтемом Сеітаблаєвим — творцем фільму «Кіборги», який розповів про роботу над фільмом та його важливість для всіх нас та майбутніх поколінь, пише "Вичерпно".

Фільм заснований на реальних подіях. В основу сюжету стрічки лягла розповідь кримської татарки Саіде Аріфової у програмі «Жди меня» про особисте життя. Тоді вона розповіла й про той епізод у своєму житті, який висвітлений у фільмі, в якому її образ став головним. Жінка під час і після Другої світової війни двічі врятувала 88 дітей-сиріт: спершу — від нацистів, видаючи дітей за кримських татар, а вдруге — від військ НКВС, які здійснювали депортацію кримських татар у травні 1944 року, довівши, що діти — євреї.

Режисер кінострічки Ахтем Сеітаблаєв вважає, що історія цієї жінки-героїні настільки важлива, що не зафільмувати її було б гріхом із його боку. «Чужа молитва» для нього — особлива стрічка. Спочатку її хотіли знімати в Криму, але він був окупований, тому творці фільму змушені були шукати локації, щоб знімати красоти півострову. І знайшли природну натурну локацію у Грузії.

- Ми знайшли там не тільки природу, яка дуже схожа на Крим, але й людей, рідних собі по духу й по крові, які допомагали нам. Це свідчить про те, що коли люди об’єднуються задля того, щоб зробити щось цікаве і поділитися цим з іншими людьми, стає не важливим, якої ти національності, як саме називаєш Всевишнього і як заварюєш собі каву, — сказав відомий режисер і актор.

У фільмі знімались актори із 7 країн: Австрії, Німеччини, Естонії, Ізраїлю, України, Грузії та з Криму. Всі вони розмовляли своїми мовами на знімальному майданчику, але це не завадило зняти український фільм.

- Грузинські і кримськотатарські діти грали єврейських дітей, єврейські діти грали кримськотатарських дітей. Саме вони продемонстрували нам той приклад як, навіть не розуміючи мови один одного, можна розуміти і дружити, — розповів Ахтем Сеітаблаєв.

Фільм «Чужа молитва» про те, як важливо відчувати чужий біль, як важливо любити та кохати. Фільм про те, що не існує чужого горя дітей, не існує чужих дітей. Молитва, яка йде до Всевишнього задля порятунку дітей, промовлена будь-якою мовою, обов’язково дійде до Нього і врятує дітей. І в цьому контексті чужої молитви не існує, розповів режисер.

Прем’єра кінострічки відбулася в Україні у травні минулого року. Цьогоріч фільм планують показати у Німеччині, Канаді та країнах Прибалтики.

Бюджет фільму склав 31 млн грн, 10 з яких надало Державне агентство України з питань кіно, решта – власні кошти команди фільму. Також у фінансуванні кінострічки допомогли грузинські партнери.

Унікальність зустрічі черкасців із режисером фільму Ахтемом Сеітаблаєвим в тому, що вона об’єднала різні етноси нашої української нації. Так, у творчій зустрічі взяли участь громадський діяч кримськотатарського народу Ельфар Кудусов, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі ага Ульмеров, представник черкаської єврейської спільноти Давід Летічевський, які розповіли про трагічну історію кримських татар та євреїв, чиї долі неодноразово перетиналися та подекуди навіть були спільними, що й підтверджує сюжет фільму «Чужа молитва».

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору