Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні. Про це інформують в прес-службі Черкаської міської ради, пише "ІнфоМІСТ".
Змінилися також норми споживання. З 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі (зараз – 5,5 кубів на один метр опалювальної площі).
Для опалення електроприладами також застосовуватиметься новий норматив – 30 кВт.год (зараз – 65 кВт•г на один метр опалювальної площі). “При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%”, – йдеться у повідомленні КМУ.
Внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства.
Також спрощено процедуру отримання субсидії для жителів об’єднаних територіальних громад: відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соцзахисту населення, механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.
Громадянам, які підпадають під нові критерії, потрібно буде звернутися до органів соцзахисту за переоформленням субсидії.
Тож з 1 травня 2018 р. переоформлювати субсидії потрібно:
– Орендарям житла;
– Внутрішньо переміщеним особам;
– Тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;
– Тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
– Тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;
– Тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.
Для отримання державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг необхідно заповнити лише Заяву та Декларацію про доходи.
Жодних інших документів не потрібно. Готові документи можна:
• самостійно подати до місцевих управлінь соціальної політики;
• надіслати рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання.
• відправити через Інтернет (заповнити заяву та декларацію можна на сайті subsidii.mlsp.gov.ua).
Виникає логічне запитання, як уряд збирається контролювати тих, хто отримує субсидії. Нещодавно в Мінфіні представили законопроект, який передбачає трьохетапну перевірку всіх субсідіантов. За задумом Мінфіну, перевіряти людей, які отримують домомогу від держави, потрібно навіть три роки після її закінчення.
В Мінсоці пропонують інший варіант – соціальні інспектори ходитимуть по квартирах пільговиків і здійснюватимуть аудит матеріального становища.
Окрім того, Кабмін затвердив положення про створення в Україні єдиного державного реєстру отримучів субсидій. Саме це дасть змогу сповна запустити в Україні монетизацію субсидій, коли “живі гроші” видаватимуть людям в руки.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram