У Черкасах стартував театральний фестиваль «Сцена людства»

25 травня 2016, 21:15

Сцена людства скрін1

ХІ Міжнародний театральний фестиваль «Сцена людства» вже розпочав показ вистав, який триватиме до 30 травня. Цього року вистави представляють у Черкаській обласній філармонії, адже сцену Черкаського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка не відремонтували після минулорічної пожежі. Відкрив цьогорічний фестиваль Національний театр російської драми ім. Лесі Українки комедією «Сімейна вечеря», інформує Громадське ТБ: Черкаси. 

Наступну виставу у рамках фестивалю «Сцена людства» покажуть «Синій автомобіль» Київського академічного молодого театру 27 травня.  29 травня Львівський академічний молодіжний театр імені Леся Курбаса представить виставу «Ножі в курях, або Спадок мірошника». Останній фестивальний день відбудеться 30 травня з виставою Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка «Дівка. Українська LoveStory».

«Цьогорічний фестиваль «Сцена людства» відрізняється від попередніх тим, що, насамперед, ми працюємо не на своїй театральній сцені. Через це скорочена програма фестивалю та внесені певні зміни. Але ми досягли основного – ми зберегли це свято. Цьогорічний фестиваль проходить під егідою київського театру, також є одна вистава Львівського театру ім. Леся Курбаса.

Ми також запрошували гостей з інших країн: Вільнюський театр та африканську трупу із Буркіна-Фасо. Ми чекали їх до останнього, але колектив із Буркіна-Фасо не зміг взяти участь у фестивалі через проблеми з візами, а щодо вільнюського театру, то тут виникли фінансові проблеми», - розповів директор Черкаського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка:Володимир Осипов.

Також Володимир Осипов розповів про те, коли почнеться ремонт театру, який постраждав унаслідок пожежі майже рік тому: «У театрі вже працювала державна комісія, яка займається питанням його відбудови. Планується залучення максимальних сил для початку відновлення театру до Нового року. Зараз, нам сказали, що кошти на ремонт театру є і їх надходження варто очікувати на початку літа».

На відкритті фестивалю начальник управління культури та зв’язків з громадськістю черкаської ОДА Олег Островський розповів, що перші кошти на ремонт театру надійдуть вже 10 червня. До 1 жовтня планують відремонтувати дах і вхід у театр, замінити вікна і двері. А вже у 2017 році, за словами Олега Островського, планують відкрити сцену і театр почне працювати.

Коментарі

Вгору