6 грудня у Черкаському обласному художньому музеї відкрилась виставка творів молодого скульптора Дмитра Бур’яна, приурочена до Дня Збройних Сил України. Нещодавно Дмитро звільнився зі строкової служби у інженерних військах, тому тема його робіт - армійські малюнки, створені кульковою ручкою.
Натурою та поштовхом до створення робіт стали товариші по службі. В портретах відтворені різні типажі і характери та, за словами самого автора, «інколи щось вже домальовувала сама уява.
Народився Дмитро 12 лютого 1990 року в місті Черкаси. Навчався в Державній художній школі ім. Данила Нарбута та Державній школі мистецтв м. Черкаси. У 2000 році став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України» за роботу «Як козаки селян визволяли» і в цьому ж році зайняв перше місце у конкурсі «Шевченко в моєму серці» за роботу «Як козаки турків били». З 2002 по 2008 роки навчався у ДХСШ ім. Т.Г. Шевченка м. Києва, після цього шість років навчався у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури на відділенні скульптури. Головними творчими наставниками Дмитра Бур’яна були Олександр Михайлицький, Назар Білик та Адріан Балог.
Дмитро Бур’ян відомий своїми роботами на тему козацтва, гайдамаччини і визвольної боротьби українського народу. Він є автором пам’ятника «Хліборобам, що загинули за волю України», який встановлений у селі Соснівка Кропивницької області та меморіальної дошки банкіру Христофору Барановському, яка знаходиться у селі Дзензелівка, що на Черкащині.
Автор неодноразово брав участь у спільних Всеукраїнських виставках у Києві, одна з них «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників». Скульптурна композиція «Водяник», вирізьблена в живому дереві, знаходиться біля Черкаського водоканалу.
За інформацією прес-служби Черкаського обласного художнього музею
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram