У Черкасах рятувальники провели показові навчання з порятунку на кризі

17 грудня 2017, 12:47

Щороку, коли водойми області вкриваються кригою, багато громадян виходять на лід. Підлідна риболовля, розваги на ковзанах та просто спроби скоротити шлях, ось далеко неповний перелік причин через, які громадяни опиняються на кризі. Та чи завжди такі прогулянки безпечні, та як врятувати себе, якщо все-таки лід не витримав та людина потрапила під кригу, розповідає Дзвін.

Саме для того, щоб бути готовими надати допомогу людині, яка провалилася під кригу, а також з метою відпрацювання спільних дій пожежно-рятувальних підрозділів, рятувальників Черкаської комунальної аварійно-рятувальної служби Черкаської міської ради та співробітників Головного управління  Національної поліції в Черкаській області в районі розважального комплексу «Бочка» на річці Дніпро були проведені спеціальні навчання.

Під час навчань було розглянуто кілька найбільш поширених ситуацій, які можуть виникнути на водоймах вкритих кригою. Учасники навчань застосувавши техніку та спорядження, відпрацювали способи з порятунку та надання допомоги потерпілим.

- Випадковим свідкам події необхідно не чекати прибуття спеціалізованих служб, а одразу використовуючи підручні засоби: палки, гілки, штахети, паски, санки, лижі, намагатися допомогти постраждалому. Аби дістатись до ополонки слід підкласти під себе якусь дошку, фанеру драбину аби розподілити по усій площі вагу та зменшити навантаження на кригу, – наголосив заступник начальника 2-го ДПРЗ Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області Володимир Безверхий, – рятувальники у своїх діях звичайно будуть опиратися на наявне обладнання та спорядження: пристрій «соломинка», мотузка із зашморгом Олександрова, рятувальне коло, закріплене на мотузці, – перерахував Володимир Вікторович.

Під час навчань рятувальники міської комунальної аварійно-рятувальної служби показали, як правильно надавати першу домедичну допомогу, якщо людину витягли з води у непритомному стані.

Наразі подібні заходи відбуваються у всіх районах області і є важливим етапом підготовки пожежно-рятувальних підрозділів до дій з ліквідації різноманітних надзвичайних ситуацій притаманних зимовому періоду. Водночас із тренувальними, рятувальники проводять профілактичні заходи, мета яких нагадати та застерегти громадян від необачних та ризикованих дій які можуть призвести до виникнення надзвичайних подій. Особливо це стосується дітей та підлітків, населені пункти яких розташовані біля річок та ставків. Враховуючи цей небезпечний фактор, дорослим необхідно уважно стежити за поводженням власними дітьми і без нагляду не дозволяти їм влаштовувати розваги на скреслих водоймах.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору