13 листопада учасники проекту «Центр за екологічне майбутнє» поділились з черкасцями про те, як саме кожен з нас, доклавши мінімум зусиль, може посприяти збереженню екосистеми, та провели відповідний тематичний семінар на тему: «Що може зробити кожен, щоб зберегти нашу екосистему?», пише "Вичерпно".
«Щонайменше ми можемо зробити для нашої природи — це елементарно замінити лампочку в домі на люмінесцентну енергозберігаючу, вимикати комп’ютер, а не залишате його в сплячому режимі, використовувати папір з двох сторін, не включати духовку заздалегідь, віддавати скло на переробку та використовувати екологічно чисті пляшки та пакети, вимикати світло, сортувати сміття та віддавати його на утилізацію», — розповіла координаторка проекту Анна Семененко.
Людина свідомо впливає на живу природу, створюючи для своїх потреб нові сорти рослин і породи тварин та розселяючи їх на значні території. Однак часто буває і так, що, забезпечуючи сприятливі умови для існування одних живих організмів, вона знищує інші. Прикро, але в останні сторіччя посилився негативний вплив людини на живу природу. Так, приблизно за 300 років на Землі безповоротно зникли сотні видів рослин і тварин, ще більше їх перебуває на межі зникнення. Тож організатори семінару закликали всіх присутніх не бути байдужими до природи та єднатись з нею, берегти та цінувати те, що вона нам дає. А дає вона нам чимало.
«Маленькі повсякденні дрібнички можуть суттєво змінити наш світ на краще. Люди повинні замислитись над тим, що екосистема не любить знущань, і якщо кожен з нас докладе хоча б мінімум зусиль для її збереження, то і вона в свою чергу нам подякує, і гарною погодою, і красивою природою, і чистим повітрям, водою та ґрунтами», — додала наостанок учасниця проекту Міла Сотник.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram