Мешканці мікрорайону Митниця днями почали отримувати "бюлетені" для голосування щодо створення ОСББ. У листівках, розповсюджених від імені ініціативної групи сусідів, йдеться про зміни, які чекають на власників квартир із 1 липня цього року. Зокрема такі листівки отримали мешканці будинку №83 по вулиці Гагаріна.
Про це інформує vikka.ua.
8 червня Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", який вступить у дію 1 липня 2016 року. Тож власникам квартир у багатоповерхівках можна забувати про радянську управлінську систему та починати знайомитися із сусідами. Адже до 1 липня 2016 року мешканці мають зробити вибір: об’єднатися в ОСББ або ж із числа співвласників обрати на загальних зборах управителя, – йдеться у листівці.
Якщо ж співвласники цього не зроблять до вказаної дати або не створять ОСББ, то органи місцевого самоврядування проведуть конкурс і управителя визначать за його результатами.
"Чи сподобається нам цей нав’язливий управлінець, якого "приставить" нам орган місцевого самоврядування? Якщо підфартить – таким управлінцем стане колишній СУБ, який через конкуренцію буде вимушений надавати більш якісні послуги. Можливо, що за "старою звичкою" орган місцевого самоврядування на конкурсі, де обиратимуть управлінця, встановить такі вимоги, що участь зможуть взяти лише "свояцькі підприємства", – припускають автори листівки.
У ній пропонують мешканцям будинку, "не затягуючи час", зробити свій вибір у саморобному бюлетені: створити ОСББ, нічого не робити та зачекати введення закону в дію або ж запропонувати власний варіант рішення.
"Ми організовуємо такі опитування разом із жителями мікрорайону, разом проводимо збори у будинку", – розповіла vikka.ua голова КСН "Митниця" Галина Шуміленко.
За її словами, нещодавно підтримала створення ОСББ більшість мешканців будинку на вул. Козацькій, 5. На черзі – голосування й у інших будинках мікрорайону.
Для створення ОСББ результати такого "референдуму" мають бути переконливими – на це мають погодитися близько 95% мешканців будинку. Серед переваг такого об’єднання – можливість економити на комунальних послугах, вільний доступ кожного мешканця будинку до документації тощо.
"Якщо ж мешканці виявлять волю створити ОСББ, то наступним кроком буде обрання керівництва: голови, бухгалтера та членів правління у складі від 3 до 15 осіб", – зазначила Галина Миколаївна.
Тішиться ініціативою черкасців щодо створення будинкових об’єднань і головний спеціаліст відділу сприяння ОСББ Черкаської міської ради Юрій Кучеренко.
"Власники квартир повинні розуміти, що їхній будинок – це їхня власність і водночас їхня відповідальність. Дуже приємно, що люди почали робити якісь кроки до створення таких об’єднань", – зауважив він.
Проте фахівець наголосив і на проблемі: до 1 липня, коли закон має вступити в силу, Департамент житлово-комунального комплексу міської ради, швидше за все, не встигне підготувати конкурс на всі багатоквартирні будинки у Черкасах. Їх у місті налічується близько 1400. З них мешканці 159 будинків вже створили ОСББ.
"Ми не встигнемо провести конкурс, не маючи повної інформації про житловий фонд міста та кандидатів на надання послуг", – додав Юрій Кучеренко.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram