У Черкасах протезисти готові безкоштовно ставити на ноги бійців АТО (фото)

12 листопада 2014, 15:52

1

З протезами обох ніг, людина може жити повним життям, не відмовляючи собі навіть… у велосипеді, інформує сайт ГромЧе.

У Черкаському протезно-ортопедичному цеху минулого місяця виготовили більше 50 протезів. Тут впевнені – основна робота ще попереду, адже у зоні АТО українські військові отримують травми чи не щодня. І багато з них вимагає подальшого протезування кінцівок.– Ми готові хоч сьогодні «ставити на ноги» наших військових, – проводить територією цеху його директор Олександр Дискант. – До нас, щоправда, воїни АТО поки що не зверталися.

На підприємстві виготовляють протези для хворих діток, ортопедичне взуття, корсети і, звісно ж, протези різного рівня складності.

– Маючи відповідне направлення, інвалід може звернутися для протезування у будь-який обласний центр країни, у тому числі і до нас, – відзначає Олександр Миколайович. – Сьогодні людям, що втратили кінцівки, держава компенсує вартість протезу до 80 тисяч гривень.

Механік протезно-ортопедичного цеху Василь Яковенко наочно демонструє яким чином виготовляється протез стегна. За кілька хвилин збирає його із готових механізмів.

– Фактично, наша робота полягає в тому, щоб якісно зняти зліпок із кінцівки. Отриману форму заливаємо гіпсом і, відповідно до фізіологічних особливостей людини виготовляємо культеприймач. Безпосередньо сам протез збираємо із готових механізмів, – пояснює майстер. – На виготовлення протеза гомілки маємо до 16 годин, на протез стегна – до 20.

2

Планируете ремонт дома? Стенки классические на любой вкус, под любой интерьер.

За словами майстра, нині медики готують на протезування у Черкасах одного із воїнів АТО.

– Для того, щоб користуватися протезом, потрібно щоб тканини повністю зажили, спав набряк, – відзначає Василь Яковенко.

Олександр Дискант демонструє механізми, з яких майстри комплектують протез. Більшість – німецького та навіть японського виробництва.

3

– Сьогодні сферу протезування активно освоюють приватні структури. Розповсюджують думку, мовляв, протези, які забезпечує держава, не найкращі. Насправді ж йдеться про механізми високої якості від провідних світових виробників, – констатує Олександр Миколайович. – На жаль, люди інколи вірять цим балачкам. Витрачають власні кошти на «мрію», а натомість подекуди отримують значно гірший результат та якість.

4

Майстри підтверджують – ефективність протеза залежать у першу чергу від самої людини, а не від вартості комплектуючих механізмів.

– Наприклад, один із наших інвалідів навіть із двома протезами гомілки легко вправляється на велосипеді, – каже Олександр Миколайович. – Інший – таксист, категорично відмовляється переходити на протез з новою системою. Каже, так зручно витискати зчеплення. Кожен протез вимагає звикання, роботи на собою. Тож тим, кому вдається пройти цей шлях, вдається жити повноцінним життям.

Поділитись

Коментарі

Вгору